Mr. Bean si kopnul: „Buď jsi s námi, nebo proti nám. A jestli jsi proti nám, tak tě zrušíme.“ Má strach, k čemu tohle povede

05.01.2021 14:57

Tvář herce Rowana Atkinsona se už asi navždy zapsala jako vizáž milého a dobromyslného poplety a smolaře Mr. Beana. Jeho představitel byl ovšem v jiných rolích o něco ostřejší. A ostrý byl i v nedávném interview pro britský magazín Radio Times.

Mr. Bean si kopnul: „Buď jsi s námi, nebo proti nám. A jestli jsi proti nám, tak tě zrušíme.“ Má strach, k čemu tohle povede
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herec Rowan Atkinson v roli Mr. Beana

Anketa

Líbí se vám současné české filmy?

4%
82%
hlasovalo: 13322 lidí

Vadí mu tzv. cancel culture, kdy se internetový dav na někoho vrhne za jeho výroky a snaží se ho z internetu vymazat, zablokovat mu profil, ale také se snaží dotyčného např. nechat vyhodit z práce. Atkinson prohlásil, že internetoví bojovníci jsou jako „středověký dav v ulicích, který hledá, koho by upálil“. Sociální média podle něj přispívají k polarizaci společnosti, což ho vede k obavám o svobodu slova.

„Problém na internetu je v tom, že algoritmus rozhoduje o tom, co uvidíme, což vytváří zjednodušený, černobílý pohled na společnost. Buď jsi s námi, nebo proti nám. A jestli jsi proti nám, tak tě zrušíme,“ popsal svůj pohled představitel Mr. Beana. „Je důležité, abychom byli vystaveni různým názorům, ale teď máme středověký dav v ulicích, který hledá, koho by upálil. Což je strašidelné pro každého, kdo se stal jeho cílem a naplňuje mě to obavami o budoucnost,“ doplnil.

Řekl, že je hezké, že lidé se chtějí nějak s Mr. Beanem spojit, ale sám nechce být na sociálních sítích přítomen. „Co se tam děje, je pro mě okrajové,“ prohlásil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prachy na ruku, černá díra! Babiš zavalil Česko, aby přebil Fialu

9:49 Prachy na ruku, černá díra! Babiš zavalil Česko, aby přebil Fialu

Osm let práce Andreje Babiše v číslech. Ta má premiér rád, protože se nedají okecat. Na svém faceboo…