Návrat Jiřího Paroubka do ČSSD? Někteří straníci dali průchod svému zděšení

01.12.2016 17:09

Pražští sociální demokraté vyloučili spolupráci s bývalým předsedou strany a expremiérem Jiřím Paroubkem. Ten v rozhovoru pro Lidové noviny uvedl, že osud tápající strany mu není lhostejný a je připraven k návratu.

Návrat Jiřího Paroubka do ČSSD? Někteří straníci dali průchod svému zděšení
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

„Jiří Paroubek se v uplynulých šesti letech výrazně vůči ČSSD vymezoval, založil vlastní politické uskupení, se kterým kandidoval v několika volbách i proti ČSSD, vždy s katastrofickým výsledkem. Jsem přesvědčený, že jeho nynější aktivita a mediální deklarace nejsou vůbec vedeny snahou pomoci sociální demokracii, které šest let systematicky škodil, ale pouze a výhradně snahou získat profit pro svou osobu,“ říká však současný předseda pražského krajského výboru Miloslav Ludvík. Doufal také, že bez pražského krajského výkonného výboru neexistuje možnost, aby se Paroubek stal opět členem ČSSD. 

Podle stanov ČSSD je to právě pražská organizace, kde by musel Jiří Paroubek svoji přihlášku podat, respektive by ke vstupu do strany musela dát svůj souhlas. A omezené jsou prý i možnosti, jak by Paroubek mohl kandidovat jako nestraník na kandidátce pražské ČSSD pro volby do Poslanecké sněmovny.

„Nejprve by musel získat nominaci, o které hlasuje příslušná Okresní konference, a o finálním návrhu kandidátní listiny pak rozhoduje hlasování všech členů ČSSD z příslušné krajské organizace. A je tedy velmi nepravděpodobné, že by Jiří Paroubek takovouto nominaci v Praze získal,“ zaznělo ze sociální demokracie.

K Paroubkovu případnému návratu do ČSSD se vyjadřují i veřejně známé osobnosti. Například Lukáš Jelínek, komentátor blízký současnému vedení ČSSD, upozornil, že Paroubek se vymezoval proti vedení ČSSD a dokonce si založil vlastní politickou stranu. 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Řežba po Babišově výroku v tisku: Kalousek jde demonstrovat. Topolánek se zuřivě pohádal s voliči

17:20 Řežba po Babišově výroku v tisku: Kalousek jde demonstrovat. Topolánek se zuřivě pohádal s voliči

Premiér Andrej Babiš prohlásil, že na svou funkci ministerského předsedy nerezignuje ani v případě, …