Nebudeme věčně čekat na Evropskou komisi, varuje německý ministr financí

03.07.2016 9:11

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble poskytl rozhovor listu Die Welt am Sonntag. Podle něj teď nemáme čas na složité změny zakládacích smluv EU, které by vedly k navrácení celé řady pravomoci na úroveň národních států. Unie podle jeho názoru musí řešit naléhavější problémy. Jsou tak naléhavé, že je nezbytné, aby se do jejich řešení pustily kooperující národní vlády, pokud by se nedokázala shodnout celá sedmadvacítka.

Nebudeme věčně čekat na Evropskou komisi, varuje německý ministr financí
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

„Pokud nebude (Evropská) komise spolupracovat, pak se věci ujmeme sami a problémy zkrátka vyřešíme na úrovni vlád,“ uvedl Schäuble. „Pokud se od počátku nezapojí všech 27 zemí, pak jich začne zkrátka několik málo z nich,“ dodal. České čtenáře o tom informuje ČTK.

Některé členské státy EU volají po hluboké reformě společenství, která je podle jejich názoru po brexitu nezbytná, ale podle Schäubleho na to teď není čas. Přenesení řady pravomocí z nadnárodní úrovně zpět k národním vládám, to se neobjede bez složitých jednání a konečné jednomyslné shody. V tuto chvíli musí EU jednat pragmatičtěji a rychleji.

Celou zprávu naleznete zde

Německý ministr financí má za to, že musíme řešit migrační krizi, nezaměstnanost mladých či ustavení energetické unie. To vše proto, aby lidé začali znovu projektu Evropské unie věřit a neopouštěli ho. Varuje také před nápadem předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera zavést euro ve všech zemích EU. Podle šéfa státní kasy Spolkové republiky na to teď není ten správný čas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

19:13 Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

Spolek Milion chvilek pro demokracii odstartoval v úterý večer na Václavském náměstí sérii protestů …