Nečas se přiznal, že radši politické body, než dialog s lidmi, míní známí filmaři

15. 4. 2013 21:39

Podle dokumentaristů Víta Klusáka a Filipa Remundy se premiér Petr Nečas (ODS) sám přiznal, že je pro něj rozhodně důležitější mediální obraz, než aby s občany navázal smysluplný dialog. Filmaři stejně jako olomoucký řidič Roman Smetana na volební billboardy loni přimalovali tykadla, ODS však na celý jejich happening policii nepřivolala. Údajně by se ji to mediálně nevyplatilo, řekli dokumentaristé v Hyde Parku.

Nečas se přiznal, že radši politické body, než dialog s lidmi, míní známí filmaři
Foto: Petr Kupka
Popisek: Kreslení po billboardech se nevyhnulo ani ČSSD

Dokumentaristé Vít Klusák a Filip Remunda chtěli svým gestem v říjnu loňského roku na pražském Pankráci podpořit olomouckého řidiče autobusu Romana Smetanu, který měl nastoupit do vězení za to, že před sněmovními volbami v roce 2010 pokreslil volební plakáty ODS.

Billboard „modrých“ si Klusák s Remundou prý pro svůj veřejný protest vybrali pro to, že strana jako jediná po Smetanovi požadovala finanční náhradu za pokreslené billboardy. Po dokumentaristech však ODS odškodnění nechtěla. Podle Klusáka a Remundy vysvětluje premiér pasivitu přímo v jejich dokumentu Svobodu pro Smetanu.

ODS údajně přemýšlela, jestli bude provádět právní kroky proti každému dalšímu, kdo bude kreslit po billboardech. Nakonec však na happening policii neposlala, protože by se jim to mediálně nevyplatilo, míní autoři. „Premiér naší země se přiznal k tomu, že boj za politické body je pro něj důležitější, než to, aby s občany skutečně navázal smysluplný dialog,“ řekl Remunda v Hyde Parku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…