Nejsem nekulturní ministr. A Fajta bych odvolal znovu, zákon platí pro každého, ujistil u Soukupa Staněk

04.07.2019 14:31

Jméno ministra kultury Antonína Staňka je v poslední době zmiňováno velmi často. Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup se však chtěl řídit heslem, že není dobré mluvit o někom, aniž by měl možnost sám vše vysvětlit, a Staňka si pozval do svého pořadu Duel. Dozvěděl se od ministra, proč dělal to, co dělal, a jak to bylo s jeho demisí.

Nejsem nekulturní ministr. A Fajta bych odvolal znovu, zákon platí pro každého, ujistil u Soukupa Staněk
Foto: Hans Štembera
Popisek: Antonín Staněk
reklama

Kvůli ministrovi Antonínu Staňkovi se vláda ČSSD a ANO otřásá v základech. Sociální demokraté chtějí Staňka odvolat z funkce, premiér Andrej Babiš už se kvůli tomu obrátil na prezidenta Miloše Zemana, ale ten dosud nesplnil svou ústavní povinnost a Staňka neodvolal. Spor o ministrův konec se vleče už přes měsíc a ministr prý neví, kdy přesně bude případ uzavřen.

„Pan prezident se chce se mnou a s panem Hamáčkem setkat 12. července. Dokud se tato záležitost nevyřeší, tak nemohu z funkce odejít. Mám za resort zodpovědnost,“ zdůraznil Staněk.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Byl jsem jmenován sociální demokracií, která měla nějakou představu, kterou jsem dělal. Má práce se poté setkala s první kritikou. Jedním z kolegů jsem byl označen za neviditelného ministra. Ze svého pohledu jsem dělal to nejlepší, co jsem mohl,“ vysvětloval divákům ministr.

Šéf resortu kultury se před kamerami také podivoval mimo jiné nad tím, že umělci protestují proti němu a často i proti celé vládě, ale peníze od tohoto kabinetu přijímají rádi. A to i od ministryně financí za hnutí ANO Aleny Schillerové, která byla před pár dny vypískána na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

„Neskonale mě mrzelo, že se paní ministryně financí stala obětí takto nevkusného způsobu přijetí. Zrovna paní Schillerová nemá problém s finanční podporou festivalu,“ zastal se své kolegyně z kabinetu Staněk.

A ačkoli je značnou částí označován za nekulturního šéfa resortu kultury, před kamerami se bránil, že po něm jako po primátorovi Olomouce nezůstala v hanácké metropoli kulturní spoušť, takže nekulturním ministrem kultury není. Na rozvoji české kultury mu prý záleží a jako šéf resortu se údajně snažil situaci v české kultuře zlepšit. Právě proto prý odvolal z postu ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta.

„Ředitele příspěvkové organizace bych odvolal znova, pokud bych zjistil, že porušuje zákon. Zákon platí pro každého,“ zdůraznil

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

15:58 V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

Server Deník N přišel s rozhovorem s Monikou Šimůnkovou, současnou zástupkyní ombudsmana Stanislava …