Novináři jsou předpojatí. Tak je vidí voliči Donalda Trumpa, které zpovídal Čech

04.07.2019 15:16

Česko bude dvoudenní svátek slavit až zítra, ale Američané slaví dnes. 4. červenec je totiž výročím vzniku Spojených států amerických. Prezident Trump chystá velkolepou oslavu. A redaktor Aktuálně.cz Daniel Anýž hovořil s Trumpovými voliči o tom, proč současného prezidenta volili i jaké předsudky vůči nim mají novináři.

Novináři jsou předpojatí. Tak je vidí voliči Donalda Trumpa, které zpovídal Čech
Foto: Repro Youtube
Popisek: Donald Trump se loučí s novináři
reklama

Anýž na úvod říká, že zvlášť ve Washingtonu, baště demokratů, se teď už třetím rokem cítí jako okupovaní na svém území. Oslavy dne nezávislosti toto prý jen připomenou. Trump se prý musel vzdát plánů na velkolepou vojenskou přehlídku, ale přesto se prý chystá velká podívaná. „Nad lidmi přelétne Air Force One i supermoderní vojenské stroje F-35 z armádní základny Fort Stewart v Georgii přivezli k vystavení tanky Abrams i obrněné transportéry Bradley.“

Anketa

Chcete předčasné volby?

17%
83%
hlasovalo: 10712 lidí

Což prezident Trump potvrdil i na Twitteru:

 

Redaktor pak popisoval, jak prezidentovo „tango s novináři“, popsané jako „šlapete si na nohy, i se přetlačujete, ale ve výsledku vás to vzájemné smýkání tak nějak baví,“ přebírají i jeho voliči. „Jsou skeptičtí, nedůvěřiví a možná si do vás i rýpnou. Během předvolebních shromáždění třeba bučí a skandují ‚CNN sucks‘ (CNN smrdí).“ Ale v rozhovorech prý hlavně testují, zda vůči nim novinář chová předsudky, které předpokládají.

Jeden z nich prý přijel na motorce Harley Davidson a prohlásil, že ví, kde je Praha, že se tam chce podívat, až půjde do důchodu. Co dělá, ale nechtěl Anýžovi říct se slovy: „A to už ti právě neřeknu, co já vím, co jsi zač, třeba jsi nějaký demokratický špion nebo si ze mě někde na webu budeš dělat legraci.“ Demokraty prý dříve volil na přání otce a Clinton podle něj byl dobrý prezident. A o Trumpovi říká: „Má nevymáchanou pusu, ale kdybych já byl prezident, tak bych mluvil stejně, jako normální lidi.“ A proč volil Trumpa? „Obama a Hillary chtěli Američanům šáhnout na zbraně.“ A hned dodává, že je „hodnej kluk“ a nestřílí lidi na ulicích.

I další Trumpův příznivec tuší, že takové jsou předsudky novinářů: „Nestřílím lidi, nebiju ženu, máme čtyři děti.“ Trumpovi prý věřil jako „byznysmenovi, který ví lépe než politici, co dělat“ a připisuje mu i zásluhu za to, že se jeho výplata zvedla o 50 dolarů měsíčně.

Celý článek ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…