Obvinění nás překvapilo, tvrdí advokát Kocourkovy exmanželky

30.05.2012 20:22

Karel Čelikovský, advokát exmanželky bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka, tvrdí, že s jeho obviněním nepočítali a zaskočilo je to. Nic to podle něho ale na stále probíhající soudní při nezmění a on i jeho klientka věří v dobrý konec. Kocourek je momentálně stíhaný za poškození věřitele.

Obvinění nás překvapilo, tvrdí advokát Kocourkovy exmanželky
Foto: Repro ČT
Popisek: Exministr Martin Kocourek na tiskové konferenci

“Ani netleskáme, ani to nekritizujeme. My jsme iniciovali spor soukromoprávní povahy, který s tím nemá nic společného,” řekl k obvinění serveru Tyden.cz Čelikovský. I když je to nemile překvapilo, svoji žalobu prý chtějí dovést do konce. “Zastáváme stále stejný názor, který jsme uvedli do žaloby. Kroky k obvinění učinilo státní zastupitelství po své úvaze a my k nim nemáme co dodat.” Kocourkova exmanželka se s bývalým ministrem soudí o část z odkloněných peněz, které Kocourek před rozvodem odklonil na účet své matky.

Čelikovský zároveň dodal, že do žaloby nijak nezasahují a vše nechávají na soudu: “Věc nijak nepopoháníme, neurgujeme, nevznášíme stížnost, necháváme to plynout.” Podle právníka ale není nutné se něčeho obávat: “Osobně si nemyslím, že by městský soud měl shledat argumenty protistrany jako oprávněné. Navíc již jednou rozhodl v náš prospěch.”

Kocourek se dostal do hledáčku policie v roce 2011, kdy vyšlo najevo, že převedl částku 16 milionů korun na účet své matky ještě před tím, než zažádal o rozvod. Během odkrývání celé kauzy se Kocourek vymlouval na to, že peníze pochází z rodinného dědictví a jeho osobních prostředků. Kdyby soud uznal Kocourka vinným, mohl se bývalý ministr dostat za mříže na dobu osmi let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

18:56 „Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

Bloger Petr Paulczyňski je šokován z úvah o tom, že mužům by prý mohla připadnout ryze ženská role –…