Očkování. Tři dny a padl na zem. Fico šokoval Slovensko

14.10.2021 21:11

Na Slovensku vakcíny dál vyhrocují nálady ve společnosti. Negativní postoje k očkování zde mají všichni tři poslední vysloužilí premiéři. Patří mezi ně i předseda strany SMER-SD Robert Fico, který byl hostem v youtubovém pořadu Face to Face. Ostře zde promluvil hlasem odpůrců očkování proti nemoci covid-19. Dlouhodobě říká, že jde o prachsprostý a tvrdý byznys a zločin proti lidskému zdraví.

Očkování. Tři dny a padl na zem. Fico šokoval Slovensko
Foto: screen Smer-SD
Popisek: Robert Fico

Anketa

Chcete Andreje Babiše za příštího prezidenta?

68%
20%
hlasovalo: 45411 lidí
„Nejsem člověk, který se vyzná v pandemii, a nevím co všechno, ale čtu si základní věci. Vím, co mi v životě pomáhá, co je pro mé zdraví dobré a co ne. A dobrovolnost v očkování je pro mě jednoduchý přístup. Pokud tomu někdo věří, ať jde,“ pokrčila úvodem tématu výrazná slovenská tvář boje proti očkování.

Kdyby dnes byl Fico předsedou vlády, rozhodně by na očkování lidí netlačil takovým způsobem jako současná slovenská vláda. „Nechal bych to na dobrovolnosti lidí a garantuji vám, že by pak byly možná ještě lepší výsledky, než jaké mají teď. Nikdy bych nikoho nenutil, aby šel na očkování,“ řekl jasně.

Rozhodně není názoru, že cestou z této pandemie je očkování: „Já jednoduše nevěřím v očkování. Protože už vidíme třetí dávku, už se mluví o čtvrté dávce. V Pfizeru střílejí flašky šampaňského od rána do večera. Teď zjistili, že už je ta vakcína taková nějaká zvláštní, tak je třeba začít s nějakým lékem, potom přijde ještě další lék a další...,“ rozhazoval Fico emotivně rukama.

„Možná kdyby to ta vláda nechala tak,“ spráskl ruce do modlící se polohy a pokračoval: „A kdyby řekla lidem: ‚Tady jsou informace ve prospěch očkování a tady jsou informace v neprospěch očkování.‘ Kdyby nedráždila hada bosou nohou, když lidem stále říká, co vše budou muset... ti lidé mají čím dál větší odpor a navíc této vládě už nikdo nedůvěřuje,“ pokračoval slovenský politik.

Jaká je podle něj tedy cesta ven z pandemie? „Jako součást strategie bych určitě volil i očkování, ale na přísně dobrovolném postupu. Já bych si dal velmi záležet na tom, aby se veřejnost dozvěděla i negativní stránky očkování.

Víte, je to takové trapné. Mně také v rodině zemřeli lidé a zvláštním způsobem. Naočkoval se člověk a za tři dny padl v kostele na zem. A nikdy tomu člověku nic nebylo!“ zamračil se Fico, který podobných případů zná ze svého okolí hned několik.

„Mám teď spustit snad nějakou kampaň? Já jsem nikdy nedělal kampaň proti očkování. Já jsem si teď četl vyjádření těch, co mají problém s hlavami, od toho Sorose... prý protože nejsem očkovaný, tak klesá životní úroveň, je v této zemi chaos, nestabilita a zodpovídám za úmrtnost lidí,“ vyjmenovával udiveně na prstech své ruky.

Moderátor poznamenal, že tím, že není očkovaný, ovlivňuje Fico mnoho lidí, kteří k němu vzhlížejí coby k velmi populárnímu politikovi a mají pak pocit, že také očkování nepotřebují. „To je moje tělo, to je moje rozhodnutí! Co je to za nesmysl. Co je vám do toho, že se nedám očkovat. Každý jak si chce, jděte a nechte si to píchnout třeba do oka třikrát. Co mě s tím stále otravujete!“ vyjel nabroušeně Fico.

„Tlaky, které jsou dnes na lidi vyvíjené, jsou brutálního charakteru. Co vy stále máte se mnou, co já s tím mám? Já jako člověk, jako fyzická osoba Robert Fico, vám říkám: nevěřím očkování, vidím za tím obrovský kšeft farmaceutických firem a dejte mi pokoj. Jestli vy chcete, jděte, neotravujte mě s tím. Jak to mám jinak říct?“ řekl ostře Fico. Zaražený moderátor pak jen sklopil hlavu a raději se přesunul k dalšímu tématu.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Chápete vůbec dnešní situaci z pohledu obyčejných lidí?

Dobrý den, souhlasím s Vámi v tom, že je závist špatná, i že si u nás lidi na můj vkus závidí až moc - často nesmyslně, ptotože mají zpřeázené priority nebo třeba i jen proto, že je někdo schopnější a úspěšnější, ale sám proto, aby se měl líp, nic nedělá. Opravdu si ale nyní myslíte, že je to jen o ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Fiala, Pekarová a další tepali Babiše ze svých pracoven. On za to poslal mezi lidi tohle. Z obytňáku

22:32 VIDEO Fiala, Pekarová a další tepali Babiše ze svých pracoven. On za to poslal mezi lidi tohle. Z obytňáku

Bývalý premiér ve svém pravidelném pondělním hlášení Čau lidi, které vysílá z obytňáku, s nímž vyraz…