Podvod! udeřil Kalousek v ČT po přečtení zprávy OLAF k Čapímu hnízdu. Válková se podivila, zda četla stejnou zprávu

8. 1. 2018 22:55

Zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) týkající se dotace na Čapí hnízdo a s ní spjaté rozhodování o vydání premiéra Andreje Babiše k trestnímu stíhání byla stěžejním tématem dnešních Událostí, komentářů na ČT24. S moderátorem Davidem Borkem diskutovali dva členové mandátního a imunitního výboru sněmovny Helena Válková a Miroslav Kalousek.

Podvod! udeřil Kalousek v ČT po přečtení zprávy OLAF k Čapímu hnízdu. Válková se podivila, zda četla stejnou zprávu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Miroslav Kalousek zprávu nepovažuje za žádné překvapení. Podle něj OLAF v podstatě říká to, co je ve spisech policie. Podle Kalouska zpráva dokládá daňový podvod.

Tomu kontruje Helena Válková. „Je to spis logický, který se týká šetření,“ vysvětluje Válková a podivuje se nad tím, zda četla stejnou zprávu. Nikde se podle svých slov nedočetla, že by to bylo shledáno za daňový podvod. Upozorňuje, že se jednání sice mohou šetřit jako trestné činy, ale to podle ní neznamená, že jimi jsou. Zjišťuje se, jestli taková činnost vůbec probíhala.  

Pro Kalouska nehraje zpráva významnou roli s ohledem na blížící se hlasování o vyjádření důvěry vládě. „I kdyby byl Babiš čistý jako lilie, tak bychom stejně jeho vládě nevyjádřili důvěru,“ řekl Kalousek a odkázal k naznačovanému autokratičtějšímu způsobu vládnutí na úkor liberální demokracie. 

Jestli to byl trestný čin, o tom může rozhodnout soud, připustil Kalousek. „Že to je lumpárna, o tom není pochyb,“ řekl a dodal, že takový člověk nemůže být ve vládě.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: sla
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

20:01 To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

Moderátorka Jana Bobošíková tentokrát v pořadu JB Talk internetové XTV přivítala politologa Jana Kub…