Prezidentští kandidáti se večer utkají v debatě na ČT

25.01.2018 6:00

Prezidentští kandidáti, Jiří Drahoš a Miloš Zeman, se dnes večer utkají v České televizi v závěrečné prezidentské debatě. Vysílat se bude z pražského Rudolfina, trvat bude hodinu a půl. Oproti úternímu duelu na Primě zvolila Česká televize komornější prostředí s menším počtem lidí v publiku.

Prezidentští kandidáti se večer utkají v debatě na ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Duel kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v Hudebním divadle Karlín

Debata bude mít tři části. V první budou kandidáti odpovídat na otázky, které pro ně připravili pracovníci České televize. Tematické okruhy se týkají současné politické situace, důležitých témat veřejné diskuse, pravomocí prezidenta a programu kandidátů. Drahoš se Zemanem budou odpovídat i na dotazy ústavních činitelů a obyvatel z vybrané obce, na závěr si položí dotazy navzájem.

Zeman po prvním kole voleb změnil názor, že se televizních debat nebude účastnit, a krátce nato přehodnotil i stanovisko, že více než dva duely by už byly nudné. Přijal pozvání do čtyř televizních pořadů. Drahoš zůstal u rozhodnutí zúčastnit se dvou duelů, i když Zemanův tým ho za to kritizoval. První diskusní střet před televizními kamerami absolvovali Zeman s Drahošem v úterý večer v televizi Prima, Zeman byl předtím sám v televizi Nova a v televizi Barrandov.

Debatu na Primě provázela kvůli hlučným divákům bouřlivá atmosféra. Česká televize chce svůj pořad pojmout komorněji, každý z kandidátů si bude moci do Rudolfina přivést 30 příznivců.

Druhé kolo prezidentských voleb se bude konat v pátek a v sobotu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pádu Udženije je tu další bomba do ODS. „Langer si frajera vybral na hotelu v zamčeným apartmánu a on teď bačuje!“ Fialovi se to drolí jako ještě nikdy

4:43 Po pádu Udženije je tu další bomba do ODS. „Langer si frajera vybral na hotelu v zamčeným apartmánu a on teď bačuje!“ Fialovi se to drolí jako ještě nikdy

Kdo by se nadál toho, že se mocná pražská ODS bude bát o své posty, řekl ParlamentnímListům.cz morav…