Protikorupčník Janeček jásá a doufá, že Klaus bude za velezradu odsouzen

05.03.2013 9:57

Senát v pondělí rozhodl o podání ústavní žaloby na končícího prezidenta Václava Klause za velezradu. To velmi potěšilo nejen senátory, kteří návrh žaloby podepsali, ale také zakladatele Nadačního fondu proti korupci a hlavního iniciátora žaloby Karla Janečka. V rozhovoru pro Mladou frontu Dnes prohlásil že věří, že soud rozhodne v neprospěch Klause.

Protikorupčník Janeček jásá a doufá, že Klaus bude za velezradu odsouzen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protikorupčník Karel Janeček
reklama

"Je to super! Žalobu přijali a ještě s takovou převahou. To je nejlepší možný výsledek," neskrývá Janeček své nadšení. Ačkoli k prezidentu Klausovi prý nechová osobní nenávist, vidí ho dnes jako člověka, který spíše škodí.

Iniciativu spustil hlavně kvůli novoroční amnestii, která vyvolala ve společnosti vlnu emocí. "Kdyby propuštění zlodějů a korupčníků prošlo naší zemí bez povšimnutí, byl by to katastrofální precedent. Podlomilo by to důvěru občanů ve spravedlnost a právní stát. Je klíčové, že se proti tomu společnost postavila a přidali se i senátoři, kteří to označili za špatnost," vysvětlil svoji motivaci známý protikorupčník.

Amnestii by vypustil z ústavy

Podle něj je na seznamu propuštěných i skupina sedmnácti jmen, která dohromady ukradla miliardy korun a tvoří "struktury pro společnost nebezpečné".

Janeček doufá, že soud nakonec dopadne v jeho zájmu. "Výsledek mohu jen těžko předjímat, ale věřím spíše tomu, že to odsoudí jako velezradu. Bude záležet na tom, jak to bylo s podpisem pana premiéra Petra Nečase pod amnestií. Objevily se informace, které zpochybňují tento podpis, takže vůbec není jasné, kdy ji podepsal a zda je platná," uvádí a dodává, že by bylo žádoucí vypustit akt amnestie z ústavy. Smysl podle něj mají individuální milosti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

11:57 Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

Očkování nemá stoprocentní účinnost. Přesvědčil se o tom bohužel senior na Jablonecku, který i po oč…