Pusťte Ratha, prosí Táňa Fischerová i režisér Jan Kačer

3. 5. 2013 6:34

Za několik dní tomu bude přesně rok, co David Rath skončil za mřížemi vazební věznice. Soud s ním však stále ještě nezačal a to budí jisté pochybnosti. Proč ho soud stále drží za katrem? Tuto otázku si kladou i neúspěšná prezidentská kandidátka Táňa Fischerová a režisér Jan Kačer. Oba se soudu zaručili jako důvěryhodné osoby za to, že neuprchne z Česka. Nepomohlo to, nad čímž oba jmenovaní jen nevěřícně kroutí hlavou.

Pusťte Ratha, prosí Táňa Fischerová i režisér Jan Kačer
Foto: hns
Popisek: David Rath v cele, fotokoláž

O nových spojencích vazebně stíhaného poslance Davida Ratha informují páteční Lidové noviny. Na stranu někdejšího hejtmana v barvách ČSSD se staví stále více lidí. U soudu se za něj zaručilo celkem 25 osob. Proč? Zdá se jim podivné, proč je poslanec bezmála rok za mřížemi, pokud je jeho korupční kauza tak jasná a důkazně podložená, jak naznačuje státní zástupce Petr Jirát.

Je to podezřelé. Interpol by ho přece našel, říká Fischerová

„Důvody, proč ho nesoudí a stále protahují jeho vazbu, jsou mi podezřelé. Kdyby jeho obvinění bylo tak jasné a prokazatelné, už by ho soudili,“ řekl Kačer serveru Lidovky. cz a dodal: „Nelíbí se mi, že je pokládán za viníka, když ještě není odsouzen. Hromadné přesvědčení i jistota o jeho vině a převaha proti bezbrannému chlapovi, který tam sedí a nemůže nic dělat, mi přijdou takové nemužné,“ říká Kačer. Režisér dodává, že záruka za Ratha by mohla stačit. Závazek, který poslanec ucítí, pokud je skutečně poctivý, mu prý nedovolí utéct.

Podobně to vidí i neúspěšná prezidentská kandidátka Táňa Fischerová, která připomíná, že poslanec má obstavený majetek a bez peněz se nelze dlouho ukrývat před spravedlností. Kdyby se Rath rozhodl uprchnout z ČR navzdory tomuto faktu, Interpol by ho podle Fischerové našel. „Interpol ho hned najde a v zahraničí nemůže žít dlouhodobě bez peněz. Zákon se má dodržovat a vazební důvody se mi zdají zástupné,“ je přesvědčena Fischerová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

14:43 Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

V předvčerejším rozhovoru pro server E15 se redaktor Jaroslav Denemark bavil s Jiřím Pospíšilem, pře…