S prací prezidenta Zemana je spokojeno 55 procent lidí, ukázal průzkum

31.05.2013 15:07

Průzkum společnosti STEM ukázal, že s dosavadním působením Miloše Zemana ve funkci hlavy státu je spokojeno 55 procent občanů a 51 procent občanů mu vyjadřuje důvěru. Tato čísla se nijak neliší od chvíle, kdy Zeman skládal přísahu. Tehdy mu důvěru vyjádřila přesně polovina občanů. Podporu prezidentovi vyslovují především příznivci ČSSD a KSČM. Sympatizanti pravicových stran jsou k prezidentovi kritičtější.

S prací prezidenta Zemana je spokojeno 55 procent lidí, ukázal průzkum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Prezident Zeman je důvěryhodný především pro občany levicově orientované, má důvěru 78 % z nich (lidé středově orientovaní 50 %, pravicově orientovaní 16 %). Tyto diference se projevují samozřejmě i v rozdílech podle stranických preferencí,“ hlásí agentura.

Kritičtěji se na adresu prezidenta Zemana častěji vyjadřují mladí lidé, lidé vysokoškolsky vzdělaní a lidé lépe hmotně zajištění. U občanů se základním vzděláním či s výučním listem má Zeman jasnou podporu. U občanů, kteří absolvovali maturitu, Zemanovi věří 51 procent dotázaných. U vysokoškolsky vzdělaných se prezident těší podpoře u 36 procent občanů. Z hlediska věku má prezident nejvýraznější podporu u osob starších šedesáti let. Zde mu důvěru vyjadřují asi dvě třetiny oslovených občanů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

21:00 Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

Francie porazila na mistrovství světa ve fotbale Chorvaty 4:2. Při předávání poháru se na moskevský …