Strach v ČT? Sodoma, Gomora, zaznělo. Opět jde o Babiše

19.05.2021 15:35

Dnes europoslanci v europarlamentu řešili údajný střet zájmů Andreje Babiše. A Pavel Šafr, šéfredaktor Fora24 se ptá, proč tuto debatu nevysílala Česká televize. „Autocenzura, pud sebezáchovy v ČT,“ míní poslanec Válek. Prý se s ohledem na to, kdo sedí v Radě ČT a co vládě prochází, ani nediví. „To už ani není Augiášův chlév, to je Sodoma a Gomora v kombinaci s dvorem císaře Nera,“ říká. Ale ukázalo se, že Šafr měl zablokovaného muže, který na otázku mohl odpovědět. A také odpověděl.

Strach v ČT? Sodoma, Gomora, zaznělo. Opět jde o Babiše
Foto: Repro Youtube
Popisek: Šéfredaktor Fora24, Pavel Šafr

Anketa

Považujete Srby za bratrský národ?

96%
4%
hlasovalo: 13061 lidí
Dnes se v Evropském parlamentu řeší údajný střet zájmů Andreje Babiše. Rozpravy se účastní i eurokomisař pro rozpočet Johannes Hahn, na plénu promluvilo už několik českých poslanců a také německá europoslankyně Monika Hohlmeierová, která byla v Česku zjišťovat, jak se věci mají.

Řada Babišových kritiků považuje toto jednání na půdě Evropského parlamentu za zásadní. Například šéfredaktor Fora24, Pavel Šafr. A kvůli tomu se opřel do veřejnoprávní televize, kterou jinak Forum24 povětšinou brání. „ČT 24 nevysílá zásadní a velmi ostré jednání Evropského parlamentu o českém premiérovi a jeho podvodech. Považuji to za naprosté selhání vedení zpravodajství. Bože, kde to žijeme?“

O důležitosti této debaty je přesvědčen i europoslanec Tomáš Zdechovský, který v ní sám vystupoval. „Především by čeští občané mohli slyšet názory kolegů z jiných zemí, kteří tento střet zájmů velmi tvrdě odsuzují. Mám totiž dojem, ze si převážná většina národa myslí, že je to boj pár českých europoslanců, ale tak už to dávno není,“ říká a Šafr si s ním notuje: „No právě. Byl to opravdu silný zážitek. Celkem by mě zajímalo, jakým myšlenkovým pochodem tuto věc nějaký editor upozadí a pouští místo toho lidem nekonečné obecné blábolení o očkování.“

Přidal se i předseda poslaneckého klubu TOP 09, lékař Vlastimil Válek. „Obávám se, že je to spíše autocenzura a probuzený pud sebezáchovy. Když se podíváte, co prochází Hamáčkovi, Arenbergerovi a dalším a kdo sedí v radě České televize, ani se nedivím. To už ani není Augiášův chlév, to je Sodoma a Gomora v kombinaci s dvorem císaře Nera,“ prohlašuje poslanec.

„Asi zrovna nesehnali Okamuru, aby mohl vše živě komentovat, přičemž víme, že se bez jeho názoru v poslední době na ČT obejde máloco,“ mínil advokát Michal Špulka.

Párkrát se také ozvalo jméno zástupce šéfredaktora zpravodajství, Františka Lutonského, s otázkou, proč se ČT tématu nevěnuje důkladněji.

Na tuto otázku existuje odpověď. Pokud vezmeme jako bernou minci aktivitu na sociálních sítích, Lutonský se zaobíral probíhajícím zasedáním Rady ČT, z kterého zatím vyplynulo, že ředitel ČT Petr Dvořák se chystá žalovat radní Hanu Lipovskou. „Radní ČT Hana Lipovská: Zvítězí silnější. V tom je všechno,“ pravil krátce.

Nicméně debaty o Babišovi v EP si nakonec všiml a zapojil se. Pavel Šafr má ovšem jeho účet z nějakého důvodu zablokovaný, říká zástupce šéfredaktora zpravodajství.

Na dotaz dalšího diváka odpověděl, že debatu na plénu europarlamentu pokrývají „klasickým způsobem“. A navíc, jak Lutonský uvedl, o rezoluci se bude hlasovat až v červnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …