Tádžický prezident bude jednat se Zemanem a Sobotkou

1. 12. 2016 6:11

Na Pražském hradě bude dnes prezident Miloš Zeman jednat s tádžickým kolegou Imomalim Rachmonem. Hlavním tématem setkání by měly být bezpečnostní otázky, mluvit pravděpodobně budou o boji proti terorismu. Rachmon poté navštíví Kramářovu vilu, kde bude jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou.

Tádžický prezident bude jednat se Zemanem a Sobotkou
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman s prezidentem Tádžikistánu Emomali Rachmonem
reklama

Zeman se s hlavním představitelem Tádžikistánu setkal již v roce 2014, když tuto zemi navštívil. I tehdy spolu mluvili zejména o islámském terorismu. Tádžikistán sousedí s násilím zmítaným Afghánistánem, ve kterém žije početná tádžická menšina.

Během setkání na Hradě by měly být podepsány některé dohody, například o letectví nebo memorandum mezi národními knihovnami.

Rachmon je v čele středoasijského Tádžikistánu od roku 1992, kdy jako premiér převzal prezidentské pravomoci po Akbaršovi Iskandarovi, jenž kvůli nepokojům rezignoval. Rachmon byl prezidentem zvolen v roce 1994 a pak znovu v letech 1999, 2006 a 2013. Západní státy volby opakovaně označovaly za netransparentní a zmanipulované.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…