Tito poslanci se budou věnovat prověřování reorganizace policie

29.06.2016 21:59

Sněmovna dnes zvolila členy vyšetřovací komise k reorganizaci celostátních policejních útvarů. Každá strana v ní bude mít jednoho zástupce. Volba předsedy se má uskutečnit v pátek.

Tito poslanci se budou věnovat prověřování reorganizace policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, šéf ÚOOZ

V komisi budou zasedat Richard Dolejš (ČSSD), Bohuslav Chalupa (ANO), Zdeněk Ondráček (KSČM), Daniel Korte (TOP 09), Pavel Blažek (ODS), Jan Bartošek (KDU-ČSL) a Martin Lank (Úsvit). Poslanci hlasovali o všech navržených kandidátech najednou s jednoznačným výsledkem.

Komisi zřídila Sněmovna teprve v úterý. Má se zabývat různými podezřeními souvisejícími s postupem policejního prezidia, policistů z protimafiánského útvaru i státních zástupců z olomouckého vrchního státního zastupitelství ohledně sporné reorganizace.

Vyšetřovací komise může začít pracovat po volbě. Výsledky prověřování by měla dát plénu do konce října.

Volbou členů komise dnešní jednací den dolní komory skončil. Poslanci už se z navrženého programu nedostali například ke druhému čtení normy poslanců KDU-ČSL, jež by vyňala z povinnosti zveřejňovat smlouvy v centrálním registru národní podnik Budějovický Budvar.

Ve čtvrtek se mají poslanci zabývat někdejší privatizací těžební společnosti OKD, brexitem a pravidelnými interpelacemi členů vlády.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…