V Británii stojí migrant proti migrantovi: Nejsem rasista, ale...

03.07.2016 7:45

Mohlo by se zdát, že lidé, kteří přišli před lety do Velké Británie za prací kupříkladu z bývalých kolonií, v referendu o vystoupení z EU hlasovali proti brexitu. Když v minulosti dostali sami příležitost k cestě do Velké Británie, kde mohli připravit lepší život svým dětem. Realita po brexitu však ukazuje, že starší migranti koukají na novější tzv. skrz prsty.

V Británii stojí migrant proti migrantovi: Nejsem rasista, ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Trhovec Tony přišel do Velké Británie v roce 1979. Britské občanství má už dlouho a dnes prodává kabelky. A nelíbí se mu, jak dobře se mají dnešní migranti. Přijdou na ostrov a hned dostanou dávky a při první příležitosti i práci. Migranti z předchozí generace si mohli podle Tonyho nechat o něčem podobném jen zdát. České čtenáře o situaci ve Spojeném království informuje s odvoláním na zahraniční zdroje server iDnes.cz.

„Nejsem rasista ani nic podobného, ale jen říkám, že sem přicházejí a pracují vlastně za nic. Děti ani Angličané neseženou práci, protože těmto lidem stačí velmi nízké mzdy. Všechno tu mají zadarmo, dostanou slevy na daních, obecní byty,“ stěžuje si Tony. Jejich předchůdci v minulých dekádách museli tvrdě dřít, aby si získali postavení.

Podobné hlasy se ozývají např. z pákistánské komunity. Lidé si stěžují, že přišli do země proto, aby se jejich děti měly lépe. Výhody prý ale získávají lidé z východu Evropy, obsazují pracovní místa, ale i místa v nemocnicích a jejich přítomnost v zemi zvyšuje i ceny nemovitostí. Asiaté mají z cizích Evropanů strach ještě z jednoho důvodu – Poláci a další cizinci bývají častokrát větší profesionálové ve své práci a Angličané si najímají raději je.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …