Velká sláva na radnici u Pavla Novotného. Spousta koblih a udělená medaile starosty. Přijel Andrej Babiš

30.07.2021 22:25 | Ze sítí

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný přivítal ve své městské části přeslavnou návštěvu. Tak slavnou, že se Novotný dokonce vytasil s medailí starosty, kterou návštěvníkovi s radostí udělil. Medaili od Novotného dostal Andrej Babiš, ale nikoli šéf hnutí ANO, nýbrž jeho syn, který se během vyšetřování kauzy Čapí hnízdo ocitl na ukrajinském poloostrově Krym.

Velká sláva na radnici u Pavla Novotného. Spousta koblih a udělená medaile starosty. Přijel Andrej Babiš
Foto: archiv Pavla Novotného
Popisek: Pavel Novotný

Pražské Řeporyje zažily velkou slávu. Starosta z řad ODS Pavel Novotný si vzal na krk řetěz starosty městské části, který si prý bere opravdu jen při zvláštních příležitostech. Naposledy jej podle vlastních slov měl na krku, když do Řeporyjí přijel pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib.

Tentokrát si jej vzal na krk kvůli Andreji Babišovi. Ale ne kvůli předsedovi vlády, nýbrž jeho synovi Andreji Babišovi mladšímu. Chtěl mu ukázat, že si cení odvahy, s jako Andrej Babiš mladší čelí právě otci. Cení si toho natolik, že Babišovi mladšímu předal dokonce medaili.

„Jako první cizinec v historii MČ. Medaili obdržel za svou odvahu, s jakou se pustil do boje za své očištění, do boje s mafií, jakou si nikdo neumí představit, do boje s vlastní rodinou. Andrej je můj kamarád. Kamarádům se medaile dávat nemají. Ale když to dělá pan prezident se státními vyznamenáními... Udělal jsem to pro jednou také. Je to mé výsostné právo a má odpovědnost a já věřím, že toto mé rozhodnutí budete jako občané Řeporyjí když ne schvalovat, tak alespoň respektovat,“ napsal Novotný na sociální síti Facebook.

Pavel Novotný, DiS.

  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

„Byl jsem šokován, když Andrej projevil vůli přijet osobně. Byl nesmírně vděčný a přijat na úřadu s nejvyššími poctami, přivítání před radnicí starostou se závěsným řetězem se znakem MČ náleží jen primátorovi a prezidentům. I to jsem porušil. Ten kluk si to zaslouží. Řekl jsem mu, že je tu vždy vítán, a mám vyřídit, že si toho gesta od Řeporyjí moc váží a nemyslí to jako frázi,“ dodal.

Z fotek, jež jeho sdělení doprovázejí, je patrné, že v městské části je opravdu veselo.

Novotný a Babiš

Novotný a Babiš

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Kde byli lidé, budou skotačit zvířátka. A aktivisté s migranty." Vlastimil Vondruška k národu

12:14 ,,Kde byli lidé, budou skotačit zvířátka. A aktivisté s migranty." Vlastimil Vondruška k národu

Před volbami se důkladně zamyslel i spisovatel a etnograf Vlastimil Vondruška. Evropa podle něj ztrá…