Vláda nepadne, předpovídá Paggio

17.07.2012 19:03 | Zprávy

Hostem pořadu Interview 24 byl poslanec strany LIDEM Viktor Paggio. Uvedl, že má za to, že vláda nepadne. Řekl také, že on sám je zastáncem toho, aby šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů jmenoval prezident, čímž by se funkce stala nezávislejší na vládě.

Vláda nepadne, předpovídá Paggio
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Viktor Paggio

„Myslím, že vláda vydrží a bude mít stejně hlasů jako při minulém hlasování,“ tvrdí Paggio. Uvedl, že má za to, že toto právo opozice je poněkud nadužívané. Hlasování o nedůvěře bude kvůli jednání ministra financí Miroslava Kalouska v kauze CASA. „My nevíme, co se skutečně stalo, a tak je to stále v rovině sympatií. Mé sympatie jsou spíše s policejním prezidentem,“ uznal Paggio.

„Nemohu říci, jak to bylo. Nemůže to říct nikdo,“ vykrucoval se poslanec z odpovědi na otázku, zda věří více policejnímu prezidentovi Petru Lessymu nebo Kalouskovi. Paggio podle svých slov neslyšel jediný relevantní argument, proč by měl policejní prezident odstoupit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Jan Lipavský byl položen dotaz

CO VY NA TO, pane ministře?

„Celý Černín čeká, až se Lipavský sbalí.“ Z diplomatických kruhů hřmí 28.08.2025 4:44 | Komentář Čeští diplomaté s nadějí čekají na odchod Jana Lipavského z Ministerstva zahraničních věcí. Alespoň jejich část. Mnozí z nich se o své výtky s činy svého ministra podělili a popsali jeho slabiny.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Fiala jen těsně utekl z lopaty Miroslavu Sládkovi

12:51 Petr Fiala jen těsně utekl z lopaty Miroslavu Sládkovi

Pomyslnému hrobníkovi z lopaty možná utekl premiér Petr Fiala. Jen málo scházelo k tomu, aby při vol…