Vladimír Dlouhý znovu na scéně

03.04.2014 10:17

Bývalý ministr průmyslu Vladimír Dlouhý chce opět usilovat o post prezidenta. Tentokrát má ale větší šanci na zvolení, kandiduje totiž na prezidenta Hospodářské komory. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny, které s Dlouhým přinášejí poměrně obsáhlý rozhovor.

Vladimír Dlouhý znovu na scéně
Foto: archiv
Popisek: Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

List už v lednu napsal, že opozice kvůli současnému prezidentovi Hospodářské komory Petru Kuželovi (ODS) Dlouhého přemlouvala, aby se o post šéfa komory ucházel.

Dlouhý by rád zlepšil prestiž Hospodářské komory. „Není rovnocenným partnerem v dialogu s vládou, není dost silná v diskuzích o hospodářské politice. Mnohem výraznější je třeba Svaz průmyslu a dopravy,“ uvedl v rozhovoru a zároveň naznačil, že bude proti vládou plánovaným změnám výdajových paušálů pro malé a střední podnikatele.

Audit by se měl zveřejnit, ať je jakkoliv nepříjemný

Rád by také zveřejnil audit hospodaření komory, který současný prezident podle listu zveřejnit odmítá. „Nové vedení to bude muset udělat, ať je ten audit jakkoliv nepříjemný. Je potřeba zlepšit transparentnost a efektivitu fungování Hospodářské komory. Musí být přitažlivější pro nové členy,“ konstatoval Dlouhý.

V případě svého zvolení by rád pracoval i nadále pro banku Goldman Sachs a pro mezinárodní poradenskou skupinu pro Rolls Royce, ostatní své aktivity by utlumil. Argumentuje tím, že funkce prezidenta Hospodářské komory je čestná a něčím se živit musí.

Odmítl, že by funkce prezidenta komory byla předstupněm pro vstup do klání o post prezidenta republiky, i když možnost, že na něj bude znovu kandidovat, nevyloučil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…