Vondráček: Svoboda musí jít ruku v ruce s odpovědností. Obojí se ale v poslední době vytrácí

07.09.2021 16:47 | Ze sítí

Volební formace Trikolóra Svobodní Soukromníci chce zrušit současný zákon o státní službě a také chce zavést přímou osobní odpovědnost úředníků za chybná či pomalá rozhodnutí, tím by se prý ukončila beztrestnost byrokratů. Předseda Svobodných Libor Vondráček k tomu uvedl více.

Vondráček: Svoboda musí jít ruku v ruce s odpovědností. Obojí se ale v poslední době vytrácí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Vondráček, předseda Svobodných

„Zrušíme současný zákon o státní službě a budeme prosazovat trestní a materiální odpovědnost pracovníků státní správy za způsobené škody v případě porušování zákonů,“ zní z programu formace Trikolóra Svobodní Soukromníci a předseda Svobodných Libor Vondráček vysvětlil proč.

Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci

„Odpovědnost je možná nejdůležitější slovo současnosti. Jako Svobodní máme ve jméně svobodu, ale uvědomujeme si, že svoboda musí jít ruku v ruce s odpovědností. Obojí se v poslední době bohužel vytrácí,“ lituje Vondráček.

Anketa

Je generace lidí narozených po roce 1980 připravena plně převzít vládu nad Českem?

3%
95%
hlasovalo: 10894 lidí
To má pak podle něj zásadní vliv na motivaci lidí dělat věci kvalitně, poctivě a naplno, a to hlavně ve veřejném sektoru.

„Všichni jsou jen lidé, všichni někdy chybují. Za chyby se ovšem musí platit a bez dobře odvedené práce nemají být koláče, to platilo za dobrých časů první republiky a mělo by i dnes,“ uvedl Vondráček.

Zaměstnanci v soukromém sektoru i živnostníci odpovědnostní vztahy znají dobře a mají je jasně nastavené. „Ví, že pokud něco sami zaviní, tak to budou právě oni, kteří za to zaplatí. Tyto zcela přirozené vztahy je potřeba dostat i do veřejného sektoru,“ pokračuje Vondráček.

Podle jeho slov ale za chyby úředníků, státních zaměstnanců nebo politiků dnes většinou platí všichni daňoví poplatníci. „To se musí změnit, proto má osobní odpovědnost těchto lidí v našem programu významné místo,“ uzavřel.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…