„Zeman? Co si o něm asi tak mám myslet? A co o něm říkat, když nechci být sprostá. Od úst mu odkapává vyložený rasismus a islamofobie. Ten člověk v sobě nemá špetku humanity,“ rozčílila se na akci propalestinských aktivistů jedna ze zakladatelek sdružení Přátelé Palestiny, Jana Ridvanová. Reagovala tím na absolutní podporu státu Izrael ze strany prezidenta Miloše Zemana. Podle některých informací prý ale takovým vždy nebyl...
Sionista Zeman?
Těch demonstrací a pochodů pořádali propalestinští i proizraelští aktivisté v Praze za poslední dva týdny celou řadu. Zeman zaslal v době izraelsko-palestinských střetů na začátku měsíce izraelskému prezidentovi Reuvenu Rivlinovi telegram, kterým vyjádřil podporu Izraeli čelícímu útokům teroristického hnutí Hamás, a vyvěsil na hradním nádvoří izraelskou vlajku. Jak prezident Rivlin, tak i premiér Benjamin Netanjahu mu následně vroucně poděkovali a označili ho za speciálního či výborného přítele, na kterého se mohou vždy spolehnout. „To fakt nemá smysl komentovat. Zeman se chová jako důstojník izraelské okupační armády a sklízí za to vděk okupantů,“ posteskla si ještě Ridvanová.
Bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín, který Zemana taky nemusí, ale z jiného důvodu, vyvěsil následně na svých stránkách toto: „V polovině devadesátých let jsem se jako důstojník Bezpečnostní informační služby (BIS) v rámci svého operativního zaměření dostal k písemnosti z prostředí organizace Komunistické strany Československa (KSČ) v Kolíně. Byl to v podstatě podnět členů místní organizace KSČ, kde podepsaní členové této buňky požadovali urychlené dodávky zbraní a výbušnin pro teroristickou Organizaci pro osvobození Palestiny (OOP). V daném případě se jednalo především o trhavinu Semtex, samopaly a munici. Na této písemnosti byl mimo jiné podepsán i tehdejší stranický funkcionář KSČ Miloš Zeman.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský