Zaorálek bude se Zemanem v Lánech jednat i o vztazích s USA

14.01.2017 6:19

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes bude jednat s prezidentem Milošem Zemanem a jeho expertním týmem v Lánech o české zahraniční politice. Probrat by mohli vztahy mezi Českou republikou a USA, bezpečnostní politiku nebo otázku odchodu Velké Británie z Evropské unie.

Zaorálek bude se Zemanem v Lánech jednat i o vztazích s USA
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Lubomír Zaorálek (ČSSD) v Partii TV Prima

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka bude setkání mimo dalších členů expertního týmu přítomen i bývalý ministr zahraničí a předchůdce Zaorálka ve funkci Jan Kohout. Mluvčí v úterý na tiskové konferenci poznamenal, že hlavními tématy bude ekonomická diplomacie a koordinace zahraniční politiky.

Podle mluvčí ministerstva zahraničních věcí Michaely Lagronové se politici budou zabývat aktuálními zahraničněpolitickými tématy. Probrat by tak měli především otázku takzvaného brexitu, situaci v Turecku či v Sýrii, bezpečnostní politiku a priority české zahraniční politiky v letošním roce.

Tématem mají být i vztahy mezi Českou republikou a Spojenými státy. "Pro ČR, která je součástí EU a NATO, bude klíčový vztah s USA. Zatímco vláda zaspala, pan prezident aktivně navazuje mimořádně přátelské vztahy s novým prezidentem USA Donaldem Trumpem," sdělil tento týden Ovčáček ČTK. Zatímco v době prezidentování Baracka Obamy byly vztahy Zemana a americké administrativy velmi vlažné, s příchodem Trumpa se očekává jejich oteplení.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nestatečný Sobotka. Takový byl vždycky, vyprávěl prezident Zeman na Barrandově. Pelikána poslal dostudovat si historii

22:07 Nestatečný Sobotka. Takový byl vždycky, vyprávěl prezident Zeman na Barrandově. Pelikána poslal dostudovat si historii

Jako každý čtvrtek i dnes prezident Miloš Zeman diskutoval s moderátorem Jaromírem Soukupem na TV Ba…