Zapomeňte, že zakotvíte u nás! Matteo Salvini hnal od břehů Itálie další loď nevládní organizace naloženou uprchlíky

30.06.2018 21:01

Italský ministr vnitra Matteo Salvini odmítl přijmout loď španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms, která dnes z gumového člunu u libyjských břehů na palubu vzala 60 migrantů, a vzkázal jí, že v Itálii nezakotví. Informovala o tom agentura AP.

Zapomeňte, že zakotvíte u nás! Matteo Salvini hnal od břehů Itálie další loď nevládní organizace naloženou uprchlíky
Foto: Repro Youtube
Popisek: Matteo Salvini
reklama

„Na to, že zakotví v italském přístavu, můžou zapomenout,“ napsal na twitteru šéf protiimigrační strany Liga a italský ministr vnitra Matteo Salvini. Podle něj Španělé nevyčkali, než dorazí Libyjci, a v rychlosti na palubu naložili desítky běženců, uvedla ČTK.

Loď migranty vzala na palubu v mezinárodních vodách, zhruba 55 kilometrů od libyjského pobřeží, informovala agentura AP. Během záchranné operace na místo později připlula i loď libyjské pobřežní stráže, která plavidlu nevládní organizace nařídila odplout do Španělska.

Italský ministr dopravy Danilo Toninelli uvedl, že obdržel formální žádost z ministerstva vnitra vedeného Salvinim, aby španělské organizaci Proactiva Open Arms neumožnili vstup do země s odůvodněním, že jde o „ohrožení veřejného pořádku“.

Zástupci španělské charitativní organizace informovali o incidentu z pátku, kdy jejich lodi italští představitelé sdělili, aby na nouzové volání pašeráckého plavidla plného migrantů nereagovala a nechala to na libyjské pobřežní stráži. Nedlouho na to se dozvěděli, že v oblasti ztroskotala loď s běženci a o život pravděpodobně přišlo 100 z nich. „Myslíme si, že to byli lidé právě z této lodi,“ tvrdí Ricardo Canardo z Proactiva Open Arms.

Po obdobných kauzách s loděmi Aquarius a Lifeline oznámil Salvini v pátek, že italské přístavy budou pro nevládní organizace, které pomáhají migrantům ve Středozemním moři, uzavřeny po celé léto.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …