Že by slečně s hidžábem došly bez Šabatové peníze na advokáty? Petr Hampl to považuje za zprávu týdne

03.05.2020 11:33 | Zprávy
autor: nab

V souvislosti s nečekaným obratem v „hidžábnické kauze“ – kdy studentka žalující pražskou střední zdravotnickou školu se pokusila spor ukončit stažením žaloby – se sociolog Petr Hampl zamýšlí nad tím, co k tomu studentku vedlo. Hampl se obává, že něco nemilého se děje v pozadí. Drží proto palce ředitelce školy Ivaně Kohoutové, která i tak trvá na tom, aby řízení pokračovalo a aby soud udělal jasno rozsudkem. Neboť jde o celý právní systém.

Že by slečně s hidžábem došly bez Šabatové peníze na advokáty? Petr Hampl to považuje za zprávu týdne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl

Známá „hidžábnická kauza“ bude u českých soudů pokračovat dále. A to přesto, že žalující studentka projevila zájem po mnoha letech sporů svou žalobu stáhnout. V této fázi sporu ale musí souhlasit i žalovaný. A ředitelka Kohoutová se po poradě se svým právníkem rozhodla, že ve sporu chce pokračovat až do rozsudku, i kvůli tomu, aby existovalo vodítko pro další obdobné případy. Právě její advokát Radek Suchý rozhodnutí oznámil.

Kauza, ve které se na straně žalující studentky aktivně angažovala bývalá ombudsmanka Anna Šabatová, se táhne už od roku 2013. Ředitelka pražské střední zdravotnické školy Ivana Kohoutová jí věnovala nemalé úsilí, čas a také své zdraví. Přesto se rozhodla, že s ukončením procesu souhlasit nebude, zejména z důvodů principiálních.

„V současnosti ji totiž k tomuto postoji nutí nejen odpovědnost za školu, její žáky a zaměstnance, ale i morální povinnost a vědomí, že celý spor je předmětem celospolečenské debaty, a veřejnost si zaslouží, aby o věci bylo rozhodnuto,“ vysvětlil advokát. Zmíněné argumenty zpracuje do oficiálního vyjádření pro soud.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…