Zelený aktivista chce zničit Tomia Okamuru

23.12.2017 14:24

Ministerstvo vnitra se v brzké době bude zřejmě zabývat podnětem pražského politika Ondřeje Mirovského ze Strany zelených. Ten se chce na resort obrátit s podnětem na zrušení hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Píše o tom server Info.cz.

Zelený aktivista chce zničit Tomia Okamuru
Foto: ReproFoto: Facebook
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura.

Server Info.cz v té souvislosti připomíná osud Dělnické strany, kterou před sedmi lety vymazal z politické scény Nejvyšší správní soud. Důvodem byly ostré výroky jejího předsedy Tomáše Vandase. A právě výroky Tomia Okamury, lídra SPD, jsou nepřípustné pro místostarostu Prahy 7 Ondřeje Mirovského, jenž uvádí, že podnět ke zrušení SPD je pro něj projevem občanského postoje. 

„Slyším lidi mluvit o tom, že ta strana je diktátorská, nedemokratická, protiústavní. Vzhledem k tomu, co se děje na jejich mítincích a jak se projevují členové strany a její sympatizanti, je podle mě namístě nechat to vyhodnotit orgány, které k tomu mají zmocnění,“ řekl Mirovský. Vadilo mu například nedávné setkání extremistických politiků v Praze, kterého se mimo jiné na pozvání Okamury zúčastnila francouzská politička Marine Le Penová a nizozemský politik Geert Wilders.

  • Původní text ZDE

Podle Mirovského je pak skutečně situace kolem SPD obdobná Dělnické straně. Tvrdí to prý alespoň právní posudek, který si nechal vypracovat. Podklady tým Mirovského sbíral především v prostředí sociálních sítí či během osobních setkání politiků s občany. 

Za analýzou facebookových profilů lidí z Okamurovy strany stojí šéfredaktor odborného webu Manipulátoři.cz Jan Cemper, jenž například poukázal na to, že lidé z SPD systematicky podkopávají pilíř nazývající se náboženská svoboda. „To je proti Ústavě,“ uvedl Cemper.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel a pedofilní vrah. Okamura brání Zemana lekcí z historie

14:14 Havel a pedofilní vrah. Okamura brání Zemana lekcí z historie

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura v souvislosti s rozbouřenou diskusí ohledně institutu prezidentské …