Zeman po viróze opět úřaduje. Zatím hlavně v kanceláři

13.05.2013 19:44

Prezident Miloš Zeman po nemoci opět úřaduje. Podle své mluvčí Hany Burianové bude tento týden pracovat převážně ve své kanceláři na Pražském hradě, aby doléčil virózu, kterou onemocněl minulý týden. Prezident se již v neděli zúčastnil zahajovacího koncertu Pražského jara.

Zeman po viróze opět úřaduje. Zatím hlavně v kanceláři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman odemkl Korunní komoru, odkud spolu s dalšími držiteli klíčů vyzvedl české korunovační klenoty.Poté byly přeneseny k vystavení do Vladislavského sálu

"Snažíme se, aby se nejednalo o žádný náročný program. Aby se, dalo by se říci, uzdravil v prostředí své kanceláře, protože nemůže, bohužel, zůstat doma," řekla dnes ČTK Burianová. Zeman ve čtvrtek působil unaveně a nejistě při odemykání komory s korunovačními klenoty před jejich vystavením ve Vladislavském sále Hradu. Mluvčí poté oznámila, že hlava státu má rýmu a teplotu.

Nachlazení Zeman léčil o víkendu. Na tento týden má podle Burianové naplánovány schůzky ve své kanceláři. Dnes přijal ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09). Ten uvedl, že se s prezidentem bavil obecně o resortu a konkrétně například o možnosti zřízení přístrojové komise, která by posuzovala potřebnost velkých nákupů zdravotnické techniky, nebo o odstátnění dalších nemocnic.

Zemanův úřad ve Zlíně

Po zveřejnění fotografií z vyzdvižení klenotů se začalo na sociálních sítích a na internetu spekulovat, zda hlava státu nebyla pod vlivem alkoholu. "Já jsem to sice neviděl, ale v pátek jsem slyšel, že chybělo málo a ke korunovačním klenotům, koruně, žezlu a jablku, přibyla ještě šavle," prohlásil například na iDnes.cz ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Podle serveru Deník.cz navrhl prezidentův poradce pro zemědělství František Čuba, aby Zeman občas úřadoval ve Zlíně. Měl by tak prý blíže k občanům na Moravě. "Tento nápad jsem přednesl panu prezidentovi, zatím nepřikývl, ale domnívám se, že by to bylo pro region i celou Moravu velmi prospěšné," řekl Deníku Čuba. Burianová však ČTK sdělila, že hlava státu nabídku nepřijme.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To si strčte za klobouk, vy svatouškové, vypálil poslanec Klaus na Kalouska a spol.

8:56 To si strčte za klobouk, vy svatouškové, vypálil poslanec Klaus na Kalouska a spol.

Mezi poslanci Václavem Klausem mladším (ODS) a Miroslavem Kalouskem to zase jednou jiskří. Kalousek …