Změna pohlaví: Dítě posílají k psychiatrovi, to drží hladovku a nechce jíst hormony

13.05.2021 7:52 | Zprávy
autor: tle

Překladatelka a členka Zelených Ivana Recmanová přeložila článek matky španělského aktivisty a transsexuála, jenž pomocí hladovky požaduje, aby Kongres projednal zákon o změně úředního pohlaví. „Neboj se, zlatíčko, až ti bude osmnáct, změníme to zatracené písmenko a budeš mít své emko,“ pověděla matka před lety svému dítěti. Ke změně ovšem nedošlo. Může za to prý rigidní politika i transfobní doktorka.

Změna pohlaví: Dítě posílají k psychiatrovi, to drží hladovku a nechce jíst hormony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod Prague pride 2020 byl zrušen díky pandemii koronaviru. Místo něj vypluly na Vltavu s LGBT komunitou lodě

Ve Španělsku se v současné době projednává zákon o změně úředního pohlaví. Prý má ovšem problémy s odporem na zákonodárné úrovni. Aktivistka Ivana Recmanová pro server Jsmetransparent.cz přeložila výpověď matky jednoho z protestujících za odblokování výše zmíněného zákona. Protestující totiž zahájili hladovku.

Pokud by zákon prošel, dovolí transsexuálům si vybrat úřední pohlaví, například na občanském průkazu, i bez toho, aby byl potřebný, tak jak to je dosud, lékařský posudek diagnózy a léčby genderové dysforie. Politici se obávají, že by tento zákon mohl ohrozit práva ostatních lidí, například žen, psalo ABC News.

„Dnes ráno odešel Kano, odešel můj maličký, odešel do umělecké školy, skoro stejně jako jindy, ale dnešek je jiný. Dnes odchází, aniž by se nasnídal, s batohem, ve kterém má kromě maleb a sešitů flašku s pitím. Dnes zírám dvě minuty na dveře, kterými odešel, a pere se ve mně strach o něj i respekt k němu,“ uvedla matka protestujícího.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …