Ivan Jordák: Podivuhodná rozhodnutí

29.07.2019 16:48

Několik vesele se tvářících senátorů nás v televizi seznámilo s jejich počínáním, které vyústí, pokud se vše povede v podání žaloby na prezidenta republiky k Ústavnímu soudu. Aby se podání uskutečnilo, musí se i připojit 120 poslanců, jinak Ústavní soud bez jakéhokoli projednání žalobu okamžitě vrátí.

Ivan Jordák: Podivuhodná rozhodnutí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Česka Miloš Zeman

Je správné, že senátoři o tom ví, stejně jako ví, že 120 poslanců ani náhodou se nepřipojí, a přesto se věcí zabývali a žalobu podat chtějí. Je to podobné, jako když nedávno zorganizovaly tzv. demokratické strany vyslovení nedůvěry vládě i při vědomí, že k tomu s ohledem na počty poslanců nemůže dojít.

Před několika dny jsme se dozvěděli, že pan Posselt rozhodnul, aby jeden z příštích sjezdů Sudetoněmeckého krajanského sdružení se konal v České republice. Jeho rozhodnutí přivítal nejen bavorský premiér Horst Seehofer, ale i náš bývalý ministr Daniel Herman a primas Moravské římskokatolické církve arcibiskup Graubner. Jistě se v blízké době přihlásí další. Protože se jedná o veřejné shromáždění, hledal jsem i nějakou žádost o povolení tohoto sjezdu u nás, ale bez jakéhokoli úspěchu. Přibližně ve stejné době nám bylo oznámeno, že brýle nám už nebudou hrazeny pojišťovnou. Stejně jako úvahu, že řada léků se od nás vyváží do zahraničí, chybí pak našim nemocným, protože lékárny je nemají a nejlepší by snad bylo ten vývoz zakázat. Stejně jsem se dozvěděl o připravovaném odvolání ministra Staňka, který podal trestní oznámení na ředitele Národní galerie pana Fajta a odvolal ho z funkce, co prý rozhořčilo naši uměleckou frontu. Vyslechnul jsem potom interview ČT s bývalým ředitelem profesorem Knížákem a nabyl jsem přesvědčení, že toto odvolání a trestní oznámení bylo v pořádku. Toto přesvědčení jsem ale rozhodně nenabyl o shromáždění údajně 200 000 občanů na Letné, organizovaného Milionem chvilek pro demokracii. Marně jsem hledal důvod, proč se sešli. Na plakátech jej uvedený konkrétně neměli.

A tak si říkám, jak pozoruhodná rozhodnutí na obranu naší demokracie byla učiněna, a co přinesla. Myslím si, že senátoři se mohli raději postarat raději o ty léky a brýle. Nepochopil jsem, proč občané a umělecká fronta protestují proti paní Benešové bez uvedení činu, kterým tento protest vyvolala a nečekají třeba na závěry trestního řízení s panem Fajtem, podle kterých by potom protestovali buď proti ministru Staňkovi, nebo panu Fajtovi. Nepochopitelné je pro mě vlastně i mimoděčné spojení svátků Mistra Jana Husa a Cyrila s Metodějem s tím rozhodnutím pana Posselta.

JUDr. Ivan Jordák, Letohrad

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štefec (Trikolora): Tak kdo tady vlastně vede válku?

20:57 Štefec (Trikolora): Tak kdo tady vlastně vede válku?

Vyjádření experta Trikolory k útokům na kritiky války.