Jiří Paroubek: Chovanec by měl mlčet

15.08.2019 18:41 | Zprávy
autor: PV

Bývalý první místopředseda a ministr vnitra za ČSSD v bývalé Sobotkově vládě a nynější předseda sociální demokracie Plzeňského kraje, Chovanec, poskytl rozhovor XTV. Nic proti tomu, když někdo poskytuje rozhovory. Měl by ale být soudný. Musí počítat s tím, že rozhovor, pokud je s poněkud negativním nábojem vůči vládní účasti ČSSD, budou protibabišovská i další média mocně propírat.

Jiří Paroubek: Chovanec by měl mlčet
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

To, co M. Chovanec říká v rozhovoru s Xaverem Veselým na adresu politiky současného vedení ČSSD, není pro mě nic nového. Všechny tyto výhrady jsem se jemným způsobem snažil sdělovat prostřednictvím serveru Vaše věc i vysokým funkcionářům ČSSD jeste před volbami do EP. „Zavraždění“ vlastního ministra pár týdnů a dnů před volbami je opravdu kolosální politická chyba. A jsou pod ni podepsáni především místopředseda Onderka a poslanec Dolínek, který neustále plní jakousi asistentskou funkci bývalého europoslance Pocheho. Ten se snaží tahat za nitky v pražské organizaci ČSSD, kterou se svými kompaňony politicky naprosto zničil.

Ale pokud Chovanec kritizuje Hamáčka a spol. za jejich chyby (chybou Hamáčka bylo, že chybám svých kolegů nezabránil anebo se od nich alespoň nedistancoval), řekněme si upřímně, že toto vedení sice dostalo stranu až k volebnímu výsledku 4%, ale ono zrovna nejlepší výslužku v podobě pozice strany od Sobotkova a Chovancova vedení nedostalo. Tito dva borci dovedli stranu z pozice druhdy nejsilnější strany v zemi do pozice politického komparzu. Pokud dnes Chovanec říká, že strana měla být v opozici a nezúčastnit se Babišovy vlády, tak se schopností velké části poslanců za ČSSD, které osobně vybíral Sobotka, by na tom byla možná ještě hůře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…