Miroslav Macek: Idiocie je bruselským úředníkům vlastní

07.06.2019 12:21 | Zprávy
autor: PV

Páteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Idiocie je bruselským úředníkům vlastní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Televizní krátký film německé televize ZDF o „hospodaření“ s eurodotacemi jasně naznačil, odkud vítr vane: za země, kde se s dotacemi mizerně hospodaří, označil Česko, Maďarsko a Rumunsko, se zdůrazněním jmen Babiš a Orbán, jako by se v ostatních státech dotace využívaly přímo vzorově. Snaha zbavit se tlaku ze zemí bývalého východního bloku na reformu EU z pořadu přímo trčí a vzhledem k tomu, kolik másla má Babiš na hlavě, tento tlak nakonec nemůže ustát. Bude zajímavé sledovat, který eurohujer ho nakonec nahradí.

***

Tereza Spencerová:
"A jestli se stydím za Babiše? Nevolila jsem ho a nejspíš ani volit nebudu. Ale zrovna včera ta samá EU už začala vypisovat mastnou pokutu pro Itálii kvůli rozpočtovým pravidlům, vyzvala britského Farage, aby prý „vysvětlil“ jakési „dary“ za půl miliardy liber, mezitím dál stíhá Poláky, atakuje Maďarsko, trapně mlčí k sestřelení rakouské vlády s pomocí naaranžované pasti, z čehož vyplývá, že akceptuje i podrazy a švindly… Chci říci, že zatímco tady u nás se všemi silami kolem premiéra vytváří dojem blížící se „velké české babišovské apokalypsy“, stačí se na vše podívat s trochu větším nadhledem a uvidíte, že EU práská bičem na všechny strany a stává se to každodenní bruselskou normou vůči nepohodlným. A davy nepohodlných přitom houstnou, zatímco těch „pohodlných“ ubývá…"

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

13:28 Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

Máme prý konzervativního prezidenta republiky. Nebo by se to aspoň některému pozorovateli mohlo zdát…