Až třetina diváků televizních pořadů využívá dnes možnosti chytré televize, program si nahrát a pustit si ho podle sebe v čase, který mu vyhovuje. Někteří televizní operátoři dokonce nabízejí archiv programů ze všech kanálů, ze kterého si můžete vybírat podle svého zájmu vždy až týden zpětně.
O to víc málokdo chápe, jak se jednotlivé televizní stanice neřídí daným programovým rozvrhem. Deset minut zpoždění není pro nikoho žádný problém. Snad je v tom i konkurenční boj, ale hlavně neprofesionalita. Ani ta nejchytřejší televize si pak nedokáže poradit s amatérismem jednotlivých programových ředitelů, kteří by měli dbát na dodržování časového plánu. Výjimkou není ani přesah jednotlivých filmů, kdy v době zvoleného filmu, dojíždí film předchozí. Stejné problémy jsou pak na konci programu, který je logicky bez konce. Proč si tedy kupovat technicky vyspělejší, a tedy i dražší televize, když mi není umožněno využívat jejich výhod?
Stejné to je i s rozlišením televizních přijímačů. Dnes už má každá televize možnost přijímat pořady v rozlišení HD, běžně se už prodávají televize s ještě větším rozlišením, označené 4K a v poslední době i 8K. Čím lepší rozlišení, tím lepší obraz. Přesto investice vložená do televize, je často úplně zbytečná. Je s podivem, proč české televizní stanice po celou dlouhou dobu existence vysokého rozlišení 4K ještě nevyprodukovaly na vlastní náklady ani jeden program v takovém rozlišení a nenabídly svým divákům daleko lepší podívanou než nabízí běžně používané HD. A navíc, proč často ani nevysílají zřejmě z důvodů šetření dat v plnohodnotném HD? S tím souvisí i jeden nešvar posledních týdnů, kdy je hlavně ve zpravodajství stále častěji požívaný Skype a jiné podobné počítačové komunikační programy například pro rozhovory.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV