Babák (VV): Za mezigenerační solidaritu budeme nadále bojovat

18.05.2012 18:56

Změna kurzu vlády Petra Nečase v oblasti důchodové reformy zaskočila poslance Věcí veřejných Michala Babáka. I přesto, že poslanec před podobným obratem varoval, vyškrtnutí mezigenerační solidarity jej zaskočilo.“ Ve chvíli, kdy Poslanecká sněmovna schválila nižší valorizaci důchodů, je mezigenerační solidarita nezbytná z hlediska morálního i finančního.“ komentoval situaci Babák.

Babák (VV): Za mezigenerační solidaritu budeme nadále bojovat
Foto: MB
Popisek: Poslanec Michal Babák

Vláda Petra Nečase nadále pokračuje v politice systémových škrtů, které s rozpočtovou odpovědností nemají nic společného. Proto je nepochopitelné, že vláda neschválila princip mezigenerační solidarity. „Děti by ze svých odvodů dávaly peníze adresně přímo svým rodičům,“ vysvětluje princip ekonomický expert Věcí veřejných Michal Babák.

Výhodou je, že by se zvýšila adresnost celého systému a senioři by získali peníze navíc. „V současné situaci vláda schválila nižší valorizaci, ale nenabízí alternativu, jak seniorům pomoci,“ kritizuje přístup vlády Babák.

Věci veřejné se nadále budou snažit o zmírnění dopadů důchodové reformy a vyzývají vládu, aby zahájila sociální dialog.  Není možné, aby ve státě, kde se rozkradou miliardy, stáli za vyrovnanými veřejnými financemi senioři. „Můžu veřejnosti slíbit, že udělám maximum proto, aby mezigenerační solidarita vstoupila v platnost,“ dodal na závěr poslanec Michal Babák.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Veciverejne.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Za zachování týmu letecké záchranné služby budeme bojovat

12:51 Hejtman Půta: Za zachování týmu letecké záchranné služby budeme bojovat

Liberecký kraj je zásadně proti omezení či dokonce zrušení speciálních záchranných prací při Letecké…