Chovanec: Vnitrostranických jednání VV se nesmí účastnit šéfové státních podniků

18.04.2012 13:15 | Zprávy

ČSSD pokládá za nepřijatelné, že se politických grémií a porad nejužšího vedení Věcí veřejných účastní šéfové Ředitelství silnic a dálnic a Správy železniční dopravní cesty.

Chovanec: Vnitrostranických jednání VV se nesmí účastnit šéfové státních podniků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec

„Podezření z přímého napojení vrcholných manažerů státních podniků na tento politických subjekt je natolik silné, že by měli být tito manažeři s okamžitou platností postaveni mimo funkci a měli by jasně vysvětlit důvod své účasti na tomto jednání,“ říká stínový ministr dopravy za ČSSD a hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.

Střídající se ministři v resortu dopravy za Věci veřejné ještě více prohloubili chaos a zmar, který byl nastolen v této oblasti za vlády Mirka Topolánka. Díky současným systémovým chybám, neprůhledným výběrovým řízením a různým podezřením z podvodů jsme již přišli o desítky miliard korun z fondů EU a dnes hrozí, že bude tato situace ještě více eskalovat. To by znamenalo totální kolaps celého systému.

„Ministerstvo dopravy se nesmí stát centrem politických her a kolbištěm k vyřizování účtů mezi rozhádanými frakcemi Věcí veřejných. Namísto politikaření a zákulisních personálních rošád je třeba postavit odborně fundované vedení, které bude schopno řídit investiční činnost, včetně transparentní kontroly,“ říká Chovanec.

ČSSD je přesvědčena, že vedoucí manažerská místa jsou obsazena lidmi bez potřebné erudice a odbornosti, kteří se na své posty dostali díky lobbistickým zájmům a stranické legitimaci. Obava ze závažných pochybení v řídících a kontrolních mechanismech je tak více než na místě. Platí to zejména v současné době, kdy budou vyhlášeny klíčové, mnohamiliardové, tendry na rekonstrukci D1 a na dostavbu D3.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: cssd.cz

Tomio Okamura byl položen dotaz

Stíhání

Někde jsem četla, že za ty vaše plakáty chce policie stíhat i hnutí. Můžete mi vysvětlit, jak se jakékoliv hnutí stíhá? To jakože všichni členové nebo jak můžete stíhat hnutí? A co myslíte, jak soudy rozhodnou a kdy? Bude to ještě do voleb?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Prázdná státní kasa – kdo vytuneloval ČR tentokrát?

9:04 Vích (SPD): Prázdná státní kasa – kdo vytuneloval ČR tentokrát?

Být to v soukromé firmě, tak je zřejmé, že management vytuneloval danou firmu. A čelil by hrozbě tre…