Klub seniorů ČSSD podporuje demonstraci za přežití seniorů, organizovanou Radou seniorů České republiky s podporou Národní rady osob se zdravotním postižením. Zásadně odmítáme pokračování asociálních reforem Nečasovy vlády, škrtací politiku, založenou na zmrazení penzí, krácení sociálních příspěvků, likvidaci sociálního bydlení i sociálních ústavů.
Je ostudou vlády P. Nečase, že nejchudší a bezmocní jdou vůbec poprvé po listopadu 1989 demonstrovat za zachování podmínek pro své důstojné přežití. Výsledkem pravicových vlád je smutný fakt, že více než 70% důchodců nedosahuje na průměrný důchod a žije na hranici chudoby!
Špatně připravené a experimentující reformy vlády v oblasti zdravotnictví, důchodů, školství a v sociální oblasti zatěžují především nízkopříjmové skupiny obyvatel, důchodce a mládež. Vláda rezignovala na příjmovou stranu státního rozpočtu, místo toho rekordně zdražuje a zvyšuje daně, privatizuje státní služby a zvyšuje sociální napětí ve společnosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: cssd.cz