„Krysa cítí, že se loď potápí.“ Vyoral odhadl, proč Rakušan vypustil video

19.01.2024 16:35 | Rozhovor

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Proč ministr Vít Rakušan natočil video, které proti němu otočilo ostatní koaliční partaje? „Zřejmě vycítil, že pětidemolice SPOLU ztrácí zásadně podporu a půdu pod nohama,“ odhaduje komentátor Tomáš Vyoral a dodává, že podobné instinkty má i krysa na potápějící se lodi. Poukazuje na to, že Rakušan nezmínil ani svou stranu, tedy „jel čistě na sebe“. „Zajímalo by mě, co myslí těmi kompromisy a taktizováním. Možná mimo jiné i to, že cenzuru a potírání nežádoucích a režim kritizujících názorů nedotáhl do konce,“ přemítá Vyoral.

„Krysa cítí, že se loď potápí.“ Vyoral odhadl, proč Rakušan vypustil video
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Ministr Rakušan se postaral o zábavu, když se mu podařilo naštvat úplně všechny videem, které si nezadá se slavnou Nutellou. Co myslíte, že nám tím Rakušan chtěl sdělit?

Odkojenec a „nadějný mladý lídr“ z Aspen Institutu spolu se svými markeťáky zřejmě vycítil, že pětidemolice SPOLU ztrácí zásadně podporu a půdu pod nohama, a tak se v předstihu před nadcházejícími volbami snaží od tohoto vlastizrádného uskupení na oko distancovat. Podobně jako krysa, když vycítí, že se potápí loď. Zajímavé je i to, že v Rakušanově předvolebním klipu nezazní ani jeho vlastní strana, tedy Vítek si jede pouze na sebe.

Jinak mě až děsí slova v Rakušanově tweetu s oním videem, kde píše: „Už žádné politické taktizování. Je čas přestat se zbytečnými kompromisy a začít dělat to, co je prostě správný.“ Zajímalo by mě, co myslí těmi kompromisy a taktizováním. Možná mimo jiné i to, že cenzuru a potírání nežádoucích a režim kritizujících názorů nedotáhl do konce. Mám obavy, že pazgřivci tohoto typu by nás v zájmu jejich blaha, orwellovsky proklamovaného za vaše, v lepším případě klidně pozavírali do lágrů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…