„Mdlé ksichty v oblecích nestačí“. Vlivný Jurečko o své ODS

28.01.2025 4:43 | Rozhovor
autor: Václav Fiala

Podle Miloše Zemana je nejvyšší stadium politického nepřítele koaliční partner. Zdá se, že tomu tak je i v ODS. Body jí mohou sbírat ostatní partneři, což také dělají, a je jisté, že se ve volbách „poperou“ o statisíce hlasů, které zatím ještě leží obrazně řečeno na ulici a nejsou naplněny. Část z nich tvoří mladí lidé, ale je pro ně odeeska zajímavá? V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz plzeňský významný člen ODS Roman Jurečko unylé obličeje staronových členů dokonce nazývá „mdlými ksichty v oblecích“. Ztratila tedy Občanská demokratická strana sebereflexi?

„Mdlé ksichty v oblecích nestačí“. Vlivný Jurečko o své ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Jurečko

Volby jsou sice ještě relativně daleko, ale mnozí už de facto zahájili předvolební kampaň, zatímco jiní jsou přesvědčeni, že pojedou dál… Jak to vidíte?

Je logické, když vládnete čtyři roky, že chcete pokračovat dál. Jde ale o to, jestli znovu uspějete ve volbách. Petr Fiala bude velmi pravděpodobně jeden z mála premiérů ODS, kteří dovládli do konce. V tom byla ODS vždy sebedestruktivní a povětšinou to tomu svému předsedovi pořádně opepřila. Jeden z bonmotů prezidenta Zemana hovoří o tom, že stupňování slova nepřítel je: první stupeň – nepřítel, druhý stupeň – úhlavní nepřítel, třetí stupeň – koaliční partner. Řekl bych, že ten poslední by mohl být leckdy i spolustraník. Často jako politik máte největší nepřátele právě uvnitř své vlastní strany.

Petr Fiala patří k nejméně populárním premiérům po roce 1989. Neměla ODS sebrat odvahu, a ještě před startem ostré kampaně lídra zavčasu vyměnit?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jenom nabubřelý hlupák může prohlásit, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka 59 , 28.01.2025 8:43:38
Že jeho voliči jsou ti nejchytřejší a že co on udělal, udělal vždy dobře. To samo mluví za sebe.

|  10 |  0

Další články z rubriky

Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

„Mnoho povyku pro nic,“ komentuje „křik“ kolem koncesionářských poplatků europoslankyně Kateřina Kon…