„Několik set tisíc nábojů ztracená území zpět nevybojuje.“ Stín na Fialovu chloubu. Od zkušeného

13.06.2024 4:44 | Rozhovor

Zakladatel společnosti Blackwater Erik Prince toho o zbraních ví dost, jak odhalil v rozhovoru s populárním americkým moderátorem Tuckerem Carlsonem. Proto jsme mu položili několik otázek ohledně české muniční iniciativy. Prince má v tomto ohledu jasno. „Několik set tisíc nábojů ztracená území zpět nevybojuje,“ říká.

„Několik set tisíc nábojů ztracená území zpět nevybojuje.“ Stín na Fialovu chloubu. Od zkušeného
Foto: Repro X
Popisek: Eric Prince, zakladatel soukromé vojenské společnosti Blackwater

Erik Prince je jedním z těch, kdo o invazi na Ukrajinu věděl s předstihem. „Moje zdroje z bezpečnostní komunity mi už v prosinci roku 2021 daly vědět, že Rusové zaútočí. Že to nebylo jenom jako,“ uvedl v interview s Tuckerem Carlsonem.

Tehdy také napsal, jak se dalo válce zabránit, například pokud by se Ukrajině dala vysloužilá americká letecká výzbroj, která měla jinak zrezivět na poušti. A pak finanční podpora. A zároveň by Biden řekl, že Ukrajina nebude v NATO. Ale ve Washingtonu buď válku chtěli, nebo věřili, že jejich powerpointové prezentace Rusy odradí. Podotkl, že Rusům rozumí, protože kdyby Čína a Rusko chtěly přijmout Mexiko do aliance, USA by to také vadilo.

„Ta válka neměla ani začít, měli udělat dohodu, zmrazit linie po šesti měsících, ale Bidenova vláda věřila, že všechny ty americké zbraně zachrání situaci. Ale nezachránily a situace je ošklivá,“ řekl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

terorista cintula,typický volič amerických a kyjevských stran, nenávistný agresivní čaputovec co řval at žije ukrajina, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusekupecSamo , 13.06.2024 13:35:27
ukro junta nakoupila 24 kusů stíhaček f 35 za 150 mld( odhad celkových nákladů je CCA 320-400 mld) ,izrael nakoupil 25 kusů za CCA 68 mld, a pronájem 12 gripenů stál čr 1,7 mld za rok, viz media ,kulomety přes milion za kus, xnásobně předraženo, desítky miliard na ukrajinu ukradeno čr,děti žebrají o peníze na péči a léčbu

|  5 |  0

Další články z rubriky

Vláda jede tvrdou propagandu. Zastrašování, ideologie, sametová totalita. Rozbor od vysokoškolské pedagožky

18:44 Vláda jede tvrdou propagandu. Zastrašování, ideologie, sametová totalita. Rozbor od vysokoškolské pedagožky

Od posledních voleb do Poslanecké sněmovny, následných voleb do Senátu a přímé volby hlavy státu byl…