„Slovensko před volbami a Fiala do nich opět zasahuje.“ Konečná má jasno

12.03.2024 22:20 | Rozhovor

Jak to bylo s hlasováním ohledně dalšího zasílání peněz a zbraní pro Ukrajinu? A jak hodnotí rok Petra Pavla na Hradě? I o tom mluví v rozhovoru pro PL europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. „Nejsme v žádné válce a naši občané mají právo žít v míru a být ušetřeni válečných choutek!“ vzkazuje vládě a zmiňuje i Slovensko. Nevynechala francouzského prezidenta ani summit V4 v Praze. Přečtěte si také, co řekla k protestům zemědělců a ke Green Dealu.

„Slovensko před volbami a Fiala do nich opět zasahuje.“ Konečná má jasno
Foto: archiv K. Konečná
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná

Paní předsedkyně, pan předseda SPD Tomio Okamura v rozhovoru pro PL uvedl, že i díky Vám prošlo další zaslání peněz a zbraní na Ukrajinu. To vážně? Jak to bylo?

Víte, já jsem panu Okamurovi vzkázala, že nechci bojovat ani s ním, ani s nikým z opozice. Soustředím se na to, abych řekla STAČILO! pětidemoliční vládě P. Fialy. Pan Okamura, stejně jako před posledními eurovolbami, rozjíždí špinavou kampaň – naposled byl nucen se mi soudně omluvit za to, jak lživě tvrdil, že jsem hlasovala pro přijímání migrantů. Bohužel dodnes jsem tento jeho lživý nesmysl nucena vyvracet.

Teď si demagogicky vybral jedno ze stovek hlasování týkající se Ukrajiny, kde jsem byla řádně omluvena, a proto jsem nehlasovala, neboť jsem nebyla přítomna. Vzhledem k tomu, že pro návrh ale hlasovalo více než 450 europoslanců, můj hlas by hlasování samozřejmě nezvrátil – kdyby to totiž záviselo jen na něm, tak bych se na hlasování nechala dovést klidně na nemocničním lůžku.

Mě by ani nenapadlo vyzobávat si hlasování, na nichž chyběli jeho europoslanci a obviňovat je z toho, že kvůli nim něco prošlo. A bylo by toho nespočet, protože ani pan David, ani pan Blaško, který už tedy v SPD není, protože jej prý vyštvali, vzornou docházkou neoplývají. V letech 2022 a 2023 skončili vždy v rozmezí 18. až 20. místa z 21 v účasti na hlasováních a chyběli v průměru téměř na každém třetím hlasování…

Můj postoj k událostem na Ukrajině je od začátku naprosto konzistentní – odmítám řešit konflikt neustálým posíláním zbraní a prosazuji zahájení mírových jednání. Ostatně tak jsem několikrát i vystoupila veřejně na plénu Evropského parlamentu a nevšimla jsem si, že by někdo z jiných poslanců z ČR takto veřejně v Bruselu vystupoval.

Pojďme dál. Prezident Pavel je na Hradě už rok. Jak jeho působení ve funkci hodnotíte?

Z mého pohledu se pan prezident snaží každým svým vystoupením dokázat občanům ČR, že i když byl zvolen většinou v přímé volbě, nehodlá se zabývat problémy, které lidé mají. Raději se bude věnovat shánění peněz pro zajištění dodávek zbraní na Ukrajinu. To jistě ocení jeho přátelé v NATO nebo v USA, ale těžko to pochopí důchodci, když i prezidentem nově navržení ústavní soudci rozhodli o zamítnutí návrhu na zrušení novely o zákoně o důchodovém pojištění a souvisejících předpisů. Což připravilo seniory o tisíce korun ročně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: David Hora

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Už víte, jaký je rozdíl , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseBV HLAS , 13.03.2024 10:51:22
mezi normálnímlidským pohledem a názorem a pokřivenou proamerickou a probruselskou ideolofií? Kateřino 1***

|  13 |  0

Další články z rubriky

Západ v éře debilismu. Profesor Žaloudík do něj zahrnul i premiéra lokaje

20:08 Západ v éře debilismu. Profesor Žaloudík do něj zahrnul i premiéra lokaje

Většinu svého funkčního období už má pětikoaliční vláda za sebou. „Kroky váženého pana profesora Pet…