„Vlezli by USA do zadku i s botama.“ Konečná si kopla kvůli Macronovi

15.04.2023 18:47 | Rozhovor

„Zase dojde k propouštění těch, kteří si to odmakali. Zato ti, jež jsou spoluzodpovědní za to, v jaké je pošta kondici, se o svá teplá místečka bát nemusejí,“ říká k rušení některých poboček České pošty europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Vyjádřila se ke zvyšování daní, i k tomu, co si myslí o „sjednocení“ levice. Poslala také vzkaz České spořitelně. Ohledně nesouhlasných reakcí na slova E. Macrona po jeho návratu z Číny pak zmínila „české novináře a politické maňásky, kteří by USA nejraději vlezli do zadku i s botama“.

„Vlezli by USA do zadku i s botama.“ Konečná si kopla kvůli Macronovi
Foto: archiv K. Konečná
Popisek: Europoslankyně, předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

Rušení některých poboček České pošty i některých poboček finančního úřadu. To jsou „novinky“, které se od té doby, co jsme spolu nemluvili, staly. Paní poslankyně, co na ně říkáte? Je to dobré rozhodnutí?

Rozhodně není. A fascinuje mě i ta argumentace, kterou to vláda a různí „ekonomové“ ospravedlňují. Prý máme nejhustější síť pošt v Evropě. A to je špatně? Je špatně, že jsme přeběhli svět i v něčem jiném než v cenách bydlení, poklesu reálných mezd nebo výši inflace? Je přece dobře, že občan má služby blízko, ne? Touto logikou je příště na řadě vlaková doprava – protože přece máme nejhustší vlakovou síť; pak školy – děti přece mohou chodit o pár set metrů dál, nebo jezdit o pár kilometrů navíc; nakonec nemocnice – protože je přece drahé, aby každý okres měl tu svou, nedejbože plně vybavenou. Opravdu se mi chce zvracet z toho, že takto pravicoví politici, komentátoři i ekonomové přemýšlejí.

Ale zpět k poště. Věnovala jsem jí velkou část mého posledního Bez obalu, takže bych byla moc ráda, kdyby si jej vaši čtenáři pustili na mém YouTubu. Ale nejvíce mi na tom všem vadí, že zase dojde k propouštění těch, kteří si to odmakali. Zato ti, jež jsou spoluzodpovědní za to, v jaké je pošta kondici – tedy vrcholoví manažeři – se o svá teplá místečka bát nemusejí.

Velkou diskusi vyvolala informace, že chce vláda údajně na vodné a stočné, ale třeba i na ubytování, pivo nebo kadeřnictví uvalit DPH 21 procent. Premiér poté uvedl, že jde jen o pracovní materiál, který se dostal na veřejnost. Co na to říci?

Před časem jsem mluvila o salámové metodě, kterou vláda praktikuje, a toto je konkrétní ukázka. Trapný úskok premiéra, že to byl/je pracovní materiál, je ubohá snaha zakrýt fakt, že s tím takto vláda skutečně počítala. A jestli ne vláda, tak nejsilnější vládní strana – ODS – určitě. Vždyť to dokonce sám ministr Stanjura aktivně komunikoval.

„Blíží se doba, kdy o tom, kdo bude ve funkci, budou rozhodovat banky?“ napsala jste na svém fb. Jedná se o reakci na to, co uvedla Česká spořitelna v souvislosti s děkanem VŠE Ševčíkem s tím, že pokud bude Ševčík odvolán, bude spořitelna v podpoře studijních programů a studentů VŠE pokračovat. Co byste zástupcům spořitelny vzkázala?

Je naprosto odporné, že vůbec Česká (ve skutečnosti rakouská) spořitelna takto uvažuje. Mohla by si uvědomit, že sponzoring jí nedává žádné právo mluvit do vnitřních záležitostí školy a už vůbec ne někoho podobným způsobem vydírat. Chápu, že se jim daří dobře, zisky rostou nevídaným tempem, miliardy se sypou, ale všechno má svoje hranice. A to prosím chci, aby zaznělo, že rozhodně nepatřím do fanklubu pana Ševčíka.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

12:00 Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

„Sále častěji mne napadá, že se blíží konec. Definitivní a neodvratný.“ Tato slova cituje režisér, p…