„Vystrčil nás ohrožuje. Hoďte na toho blázna síť,“ zuří Štěpánek. Výrok o Ukrajině

09.06.2024 0:01 | Rozhovor

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „EU se přeměnila na softtotalitní moloch, který deficit demokracie nahrazuje zvýšenou byrokracií,“ říká první místopředseda Trikolory Petr Štěpánek. Nešetřil ani ČT, kvůli předvolební superdebatě poslal stížnost a připomněl RTVS na Slovensku. Dostal se i k vládě. Zmínil „politickou idiocii“ a rozebral, jak je to například s plynem. „Neuvěřitelná šaškárna,“ řekl ke státnímu vyznamenání pro generálního tajemníka NATO. Slova uznání naopak padla na adresu slovenského premiéra Fica.

„Vystrčil nás ohrožuje. Hoďte na toho blázna síť,“ zuří Štěpánek. Výrok o Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek.

„Superdebata? Ne, superprasárna ČT!“ napsal jste na svůj facebookový profil. Co vás tak rozčílilo?

Napsal jsem ostrou reakci nejen na Facebook, ale poslal jsem také stížnosti Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a Radě České televize. V tomto znění:

Dne 6. 6. 2024 odvysílala Česká televize předvolební Superdebatu. Uspořádat v předvečer voleb debatu ve složení, kdy za jeden z kandidujících subjektů, koalici SPOLU, hovoří hned tři lidi, je dramaturgický i politický zločin. Česká televize opět prokázala, že je šestým členem vládní pětikoalice. To vše v době, kdy Fialova vláda navrhuje zvýšení televizních poplatků. Nelze se pak vyhnout podezření, že se jedná o obyčejnou korupci ve stylu ‚vládo, my, Česká televize, ti dáme ke tvé propagandě k dispozici svoji obrazovku a ty nám za to přihraješ více peněz‘. Každopádně se jedná o evidentní porušení zákonů o vysílání a o České televizi, které veřejnoprávní televizi explicitně předepisují objektivitu, vyváženost a všestrannost.

Celkově, jak hodnotit úlohu médií v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu?

Pokud se omezím na televize, tak zdaleka nejlepší a nejobsáhlejší předvolební servis poskytla divákům Prima a zdaleka nejhorší byla tradičně Česká televize. Ten její finální exces přímo volá po podobné akci, jaká běží právě na Slovensku okolo RTVS. U tiskovin je to tak, že co si zaplatíte, to tam máte.

Samostatnou kapitolou jsou sociální sítě a na prvním místě Facebook. Ten se přeměnil na zločineckou organizaci, která destruuje demokratičnost a svobodu voleb. Proč? Protože podstatná část politického provozu a politické soutěže dnes probíhá na sociálních sítích a Facebook zločinným způsobem omezuje dosah vybraných nepohodlných politiků a politických stran. Je to forma novodobé cenzury. Pište si, co chcete, my to k širšímu okruhu lidí stejně nepustíme. Kdeže jsou nějaké rovné podmínky, stejné pro všechny.

Státní orgány, jež jsou pod správou vládních stran, namísto aby zasáhly, neboť je to v rozporu s naším ústavním pořádkem, zaručujícím svobodu projevu, tuhle praxi nejen tolerují, ale přímo podporují, neb jim politicky vyhovuje.

Co vše by se mělo v Evropské unii změnit?

Všechno. V současnosti se nacházíme v úplně jiné Evropské unii, než do které jsme v roce 2004 vstoupili. EU se přeměnila na softtotalitní moloch, který deficit demokracie nahrazuje zvýšenou byrokracií. Krásná myšlenka bezbariérové ekonomické spolupráce byla nahrazena úpornou snahou o federalizaci a politické, právní a měnové zglajchšaltování pod taktovkou nikým nevolených bruselských struktur a nejrůznějších nadnárodních korporací.

Domníváte se, že jsou tyto volby i referendem o naší vládě? A pokud ano, tak v jakém směru?

Měly by být, ale vzhledem k tradiční nízké volební účasti nebudou. Naprostá většina problémů, se kterými se lidé v současnosti potýkají a vláda vykřikuje, jak je řeší, by neexistovala, kdyby je právě Fialova vláda sama z politických a ideologických důvodů nezpůsobila. Dám jeden příklad za všechny. Plyn. My i Rakušané nakupujeme ruský plyn. Rakušané napřímo z Ruska, my přes nejrůznější překupníky, Čínu, Indii, USA a kdovíkoho ještě. Jenže my několikanásobně dráž. Proč? Protože vláda z ideologických důvodů vyhlásila, že ruský plyn je fuj, protože Rusko je fuj a Putin je fuj. Kdo tuhle politickou idiocii platí? My občané a naše firmy. Úplně všechno se kvůli téhle vládní politice prodražuje. Ale lokaj Fiala si jede pro Bidenovu pochvalu do Bílého domu.

Jak vidíte vývoj situace na Ukrajině? Domníváte se, že po volbách do Evropského parlamentu dojde v tomto směru k nějakému zásadnějšímu posunu?

Nejspíš ano. Otázkou ovšem je, kterým směrem. Zdravý rozum velí vyhlásit příměří, aby už dál neumírali další a další lidé, a zasednout k jednacímu stolu. Prestiž a chorobná ega západních politiků, kteří v minulých letech podělali úplně všechno, na co sáhli, může naopak vést k ještě větší eskalaci. V té úplně nejhorší variantě k třetí světové válce. To vše za situace, kdy ruská vojska mají navrch a ukrajinská vyjednávací pozice se den ode dne zhoršuje. Obrovskou nadějí pro celý svět by v tomto směru bylo znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Můžeme k němu mít různé výhrady, ale ten člověk války nerozpoutává, nýbrž ukončuje.

„Proboha, hoďte už na toho blázna síť,“ tak jste reagoval na titulek na iDnes.cz, který zněl: „Má právo vstoupit pod náš štít, podpořil Vystrčil vstup Ukrajiny do NATO“. Co by vstup Ukrajiny do NATO znamenal?

Anketa

Chcete, aby státy NATO vyslaly vojáky na Ukrajinu?

1%
98%
hlasovalo: 13744 lidí
Jednou z příčin ukrajinské války je ukrajinské odhození neutrality, kterou měla vepsánu ve své ústavě, a naskočení na americké šidítko v podobě pozvání do NATO. Stalo se v roce 2008 v Bukurešti proti vůli evropských zemí. To bylo zásadní překročení oné červené linie, které Rusko otočilo proti Západu. V dalších letech už to jen eskalovalo, až to v únoru 2022, osm let po ukrajinském státním převratu inscenovaném a organizovaném CIA a podporovaném EU, bouchlo. Jestliže Vystrčil navrhuje to, co navrhuje, pouze lije olej do ohně. Je to blázen. Nezodpovědný blázen, který na druhém nejvyšším postu naší ústavní hierarchie vůbec nemá co pohledávat. Svojí hloupostí ohrožuje naši zemi a naše občany.

Prezident Petr Pavel na Pražském hradě udělil nedávno státní vyznamenání Řád TGM III. třídy Jensi Stoltenbergovi, generálnímu tajemníkovi NATO. Co k tomu říci?

Neuvěřitelná šaškárna! Svůj ke svému, vrána k vráně, dva ukrajinští válečníci v akci, někdejší bolševický rozvědčík a předseda ZO KSČ, coby vyznamenávající, a někdejší ultralevičák a člen norské marxisticko-leninské skupiny Rudá mládež, coby vyznamenávaný. Nyní oba ve službách NATO, USA a vojenskoprůmyslového komplexu. Sečteno, podtrženo: Další devalvace a devastace hradního majestátu. Masaryk se v hrobě neotáčí, ale přímo rotuje.

Podívejme se na Slovensko. Premiér Fico měl první vystoupení po atentátu, který byl na něj nedávno spáchán. Jak jeho slova hodnotíte? A co říci na hodnocení některých médií a slovenské opozice, že se na premiérově politice nic nezměnilo, padla slova o nenávisti, křivém obvinění…

Je to obráceně. Nic se nezměnilo na politice slovenské progresivistické opozice a na médiích, která ji dlouhodobě podporují. Z Fica roste státník evropských rozměrů.

Když jsme začali médii, pojďme médii také končit. Zhodnotil jste je v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu. Jak jste ale jak slovenská, tak i naše, média vnímal v souvislosti s informacemi kolem atentátu na slovenského premiéra Fica?

Už jsem to naznačil v předchozí odpovědi. Vše je při starém. Na tom, že je společnost názorově rozdělená, není nic špatného. Tak to vždy bylo, je a bude. Špatné je, že téměř vymizely platformy, kde by se protichůdné názory úplně normálně střetávaly a soutěžily by spolu o přízeň veřejnosti.

Namísto toho tu máme dva vzájemně téměř nekomunikující světy. Jakýsi pomyslný hlavní proud, který obsluhuje „lepšolidi“ z řad progresivistů a pseudoliberálních pseudodemokratů na straně jedné – a na druhé straně alternativní média, povětšinou internetová, jež sledují lidé, kteří odmítají jeden jediný „správný“ názor, ať už jde o cokoli, covid, brexit, Trumpa, Putina, migrační pakt či Green Deal. Žádná větší interakce mezi těmito dvěma světy neexistuje. Naopak, ten první svět nevynechá žádnou příležitost, jak tomu druhému uškodit, jak lidem z opačného břehu znesnadnit existenci a zavřít ústa.

Dokud se tohle nezmění a nebudou tu rovné podmínky pro všechny, nemá tragické směřování naší společnosti řešení.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: David Hora

Zkušenosti

Podle všeho se nad vámi stahují mračna a eurokomisařkou zřejmě nebudete. Co říkáte na to, že jste u vládní koalice ztratila podporu? A nemyslíte, že vzhledem k vaší kauze a 0 zkušenostem s politikou byste se nominace měla vzdát sama? Neuvažovala jste o tom? Netvrdím, že nemáte být v politice, ale ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Uf,,,,,,!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekámoš , 09.06.2024 13:17:53
"Superprasárna", to je ten nejvýstižnější výraz pro předvolební debatu na ČT !!!

|  8 |  0

Další články z rubriky

Německo špatně, Česko ještě hůř. Bez průmyslu. Vladimír Budinský vidí budoucnost černě

18:08 Německo špatně, Česko ještě hůř. Bez průmyslu. Vladimír Budinský vidí budoucnost černě

Nejen ve Francii, v Německu a v Itálii řekli voliči jasně, že chtějí změnu. „Také u nás oslabily vlá…