Co by tu chtěli migranti? Nebude co jíst, čím topit a svítit. Brusel ničí odpor. Schválně?

29.12.2021 4:44 | Rozhovor

SVĚT KRIZE A NADĚJE Entomolog a aktivista Martin Konvička si při hodnocení roku 2021 servítky rozhodně nebere. Kroužkovací podraz Starostů na Piráty přirovnal k nacistickým praktikám SS, mladší generace se podle něj domnívá, že rebeluje, zatímco ochotně slouží vrchnosti, a prolhanost médií, politiků, vědeckých a akademických celebrit zasela do lidí takovou nedůvěru v systém, že část společnosti nevěří ani ve chvíli, kdy jsou s politiky na jedné lodi. Martin Konvička tvrdí, že se tak jedná o dokonalé pole pro manipulace ze strany těch, kterým jde o zničení společnosti jako takové. Jsme prý o rok chudší, politicky rozklíženější, vyčerpanější a závislejší na bruselských strukturách.

Co by tu chtěli migranti? Nebude co jíst, čím topit a svítit. Brusel ničí odpor. Schválně?
Foto: Daniela Černá
Popisek: Martin Konvička

Rok 2021. Jak ho shrnout?

Velký krok směrem tam, kam Slunce nesvítí. A světýlko na konci tunelu patřilo rychlíku z protisměru. Vrtíte hlavou? Nový rok jsme přivítali uprostřed nákazy, jejíž start jsme si přivodili na sklonku roku 2020 nepochopením základního epidemiologického, ale také třeba populačně-ekologického pravidla. To říká, že chceme-li mít pod kontrolou populaci čehokoli, musíme mít pod kontrolou buď její zdroje, nebo tok jejich jedinců, či řekněme migraci mezi jejími zdroji. Jedná-li se o tvora, jehož zdrojem jsme my sami a který se šíří světem jen spolu se svými zdroji - našimi těly, tak není dobrý nápad likvidovat ty zdroje. Musíme tudíž udržet pod kontrolou jejich pohyb. Pakliže to neučiníme, bude se nám nákaza neustále vracet. Navíc se její projevy budou rychle vyvíjet, protože mikroorganismy se vyvíjejí mnohem rychleji než my, a v různých částech těsně propojeného světa na ně působí různé selekční tlaky. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Zuzana Koulová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Šílená cifra.“ Okamura se zhrozil nad cenou vojenského materiálu pro Ukrajinu

12:41 „Šílená cifra.“ Okamura se zhrozil nad cenou vojenského materiálu pro Ukrajinu

Ministerstvo obrany uvedlo, že od začátku ruské invaze do konce května 2024 poslalo Ukrajině z armád…