Kam Rus jednou šlápl, tam už chce být navěky. Jsou tu tisíce spících agentů. František Laudát varuje, co všechno by se tu stalo bez EU

08.03.2016 4:49 | Zprávy

CIVILIZACE A MY Teroristé nepřijdou s migrační vlnou, ale využijí jiné cesty. Každá země má právo si vybrat, koho přijme a koho ne. Podle šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Františka Laudáta se Evropská unie při migrační krizi ukázala jako neschopná akce. I přesto by nás její rozpad poslal ekonomicky o patnáct až dvacet let zpátky.

Kam Rus jednou šlápl, tam už chce být navěky. Jsou tu tisíce spících agentů. František Laudát varuje, co všechno by se tu stalo bez EU
Foto: laudat
Popisek: František Laudát

Situace s imigranty se vyostřuje, povoláváme armádu, chceme uzavřít vnější hranice Schengenu a hromadí se na nich uprchlíci. Mluví se o humanitární katastrofě, nebezpečí terorismu či nutnosti pomoci. Jak vnímáte uprchlickou krizi vy?

Jako obrovský problém. To, co Evropská unie opatrně dělá, dělá pozdě a mnoho opatření měla alespoň, byť v mírnější podobě, zavádět v minulém roce. A i jednotlivé země na jihu Evropy. Mohly tak ušetřit rozsah katastrofy a nyní budeme prosazovat poskytnutí financí na to, aby běženci měli vytvořeny podmínky odpovídající lidské důstojnosti. 

Bojíte se v této souvislosti terorismu? Bude rozdělování fungovat?

Kupodivu tolik ne. Ekonomičtí migratni nemají mít umožněn vstup do Evropské unie a mají být vráceni obratem. Někteří lidé odešli z Íránu i přesto, že měli práci a nebyli v nebezpečí, a stejně utekli do Německa. Měli by jít zase zpátky, to samozřejmě záleží na regionech, ve kterých se válčí a ve kterých ne. O rozdělování neměla být vůbec řeč. Co se týká skutečných uprchlíků, tak jsem proti mechanismu přerozdělování. Pokud by k tomu muselo dojít, má každá země právo si sama vybrat, koho pustí do doby, než se vyřeší válečné konflikty. A vyzkoušet schůdný model. Poskytnout pomoc bychom měli syrským občanům, kteří se nemají kam vracet. Jsou masakrováni z náboženských důvodů, ti jsou výjimkou. Ostatní by neměli pobyt v Evropě získat.

Terorismu se obávám, ale domnívám se, že sofistikovaní teroristé mohou využít jiné cesty do Evropy, než je migrační vlna. Jde o stejný problém jako ve Francii. Teroristé se hlavně rekrutují z přistěhovalců, kteří v zemi dlouho žijí, nebo jejich dětí. Už se třeba dříve dopustili trestných činů, nebo jde o frustrované konvertity. Umějí geniálně pracovat se sociálními sítěmi, a to je velký nástroj pro získávání nejfanatičtějších stoupenců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Zuzana Koulová

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Problém státního rozpočtu není v jeho nedostatečných příjmech, ale v jeho výdajích

Když není problém v příjmech, tak proč zvyšujete daně? A když jde o výdaje, tak na nás lidech - na všech skupinách jste šetřili. Kolik jste ale ušetřili na sobě? Co vím, tak se vám zvedli platy, navýšili jste počet ministerstev... A jestli budete vládnout dál, tak jak si to dál představujete? Kde ch...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeman zchladil Fialu i Pazderkovou a řekl své o Pavlovi

9:48 Zeman zchladil Fialu i Pazderkovou a řekl své o Pavlovi

„Obávám se, že Fialovi nepomůže už vůbec nic. Platí přísloví, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy,“ …