Klaus pro PL: Rok 2023? Obrat kolem Ukrajiny. Green Deal a německý fašismus

Spustit čtení článku
Tato funkce je povolena jen předplatitelům typu Lepší čtení a vyšší.
23.12.2023 4:40 | Rozhovor

K zásahu policie na FF UK se vyslovil exprezident Václav Klaus. V odpovědích pro ParlamentníListy.cz si všiml radikálního obratu kolem vnímání Ukrajiny: Už je kritizovatelná. „Třeba to povede k tomu, že se o ukrajinské válce konečně začne mluvit vážně,“ sdělil. Zmínil se i o předčasném vánočním dárku, který dostal. A odhalil historickou podstatu Green Dealu, která dle něj souvisí i s německým fašismem.

Klaus pro PL: Rok 2023? Obrat kolem Ukrajiny. Green Deal a německý fašismus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Institut Václava Klause s Václavem Klausem v čele představil novou knihu- Sebedestrukce západu 2.0

Pane prezidente, politickou tečku za rokem 2023 napsal prezident Petr Pavel. Dle něj nastane ve vývoji války na Ukrajině „významný posun“, který „nebude úplně v tom nejlepším slova smyslu, jak bychom si ho představovali“. Lze říci, že rok 2023 byl rokem, kdy začaly padat některé iluze, kterými nás krmila mainstreamová média?

Do hlavy a způsobu myšlení prezidenta Pavla nevidím, a proto nevím, co tím mohl myslet. Všímáme si ale výrazného posunu v médiích. Dříve nedotknutelná Ukrajina začíná být kritizována. To je radikální obrat. Třeba to povede k tomu, že se o ukrajinské válce konečně začne mluvit vážně. A třeba to povede i k tomu, že budou zahájena jednání o příměří a o ukončení války. Jsem přesvědčen, že by si to lidé v Rusku i na Ukrajině přáli. Určitě by si to – s výjimkou paní Černochové a spol. – přáli i lidé v České republice. Já v každém případě. A všichni lidé, se kterými se setkávám, určitě také.


Prezident Václav Klaus.

Co stále přetrvává, je představa, že Green Deal je „nutnost“, případně že je to základ budoucí prosperity. Ale i u nás se kvůli zeleným dotacím opět zvedne cena elektřiny. Nechají si Evropané líbit růst svých životních nákladů a začnou příští rok – třeba ve volbách do Evropského parlamentu – Green Deal aspoň brzdit?

Green Deal určitě není nutnost, ale záměrné trestání světa zelenými fanatiky, kteří zneužívají přírodu ke svým politickým cílům. Jejich ambicí je získat moc a manipulovat lidmi. To je prazáklad zelené ideologie od jejího zrodu v polovině 19. století a od jejího rozletu v posledních desetiletích století dvacátého. Green Deal není základem prosperity, je hřebíčkem do rakve prosperity. Zvýšení cen elektřiny je jen jedním z důsledků zelené ideologie. Evropané si zelenou ideologii už dávno „nechávají líbit“, v některých zemích si dokonce zelené volí do vlády. Prototypem zelenosti je nikoli náhodou Německo. Tam falešná apoteóza přírody vznikla, tam byla v éře fašistického systému vehementně propagována a tam se stala součástí vládní ideologie v poslední třetině 20. století. Nevěřím, že budou volby do Evropského parlamentu o Green Dealu, kéž by byly. Když vidím, kdo u nás do něj kandiduje, a když vím, jak funguje Evropský parlament, velkou šanci změně nedávám.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jaroslav Polanský

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Všechno do sebe zapadá, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseCR , 23.12.2023 13:19:55
Dnes řechka šturmoval proti Rusku .Hloupost generálů nebere konce . Odnárodnili stát ,a teď chtějí aby jsme za něj padli . Naši hlupáci a zbabělci z prymkama chtějí bojovat do posledního Čecha za zajmi usa a dalších. Jistě to znáte z pohádky . Obětujeme levé křídlo ,ne mi obětujeme obě křídla. Lidi je nezajímají.

|  5 |  0

Další články z rubriky

„Bude horko.“ Další vývoj v Evropě? Markéta Šichtařová má špatné zprávy

18:10 „Bude horko.“ Další vývoj v Evropě? Markéta Šichtařová má špatné zprávy

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ V příštím týdnu, v čase dovolených a bez pozornosti veřejnosti, má Fial…