Krajanka Yngland Hrušková z Německa: Některé ženy už raději po 18. hodině nevycházejí. Denně je někdo znásilněn, policie nezvládá

11.08.2019 16:27 | Zprávy

ROZHOVOR „Realita je taková, že ženy dostaly od policie doporučeno, aby prostě nevycházely ven. Policie nemá šanci v Německu lidi chránit. Denně je tu někdo znásilněn, zavražděn, pobodán, okraden nebo zmlácen,“ popisuje pro ParlamentníListy.cz situaci u sousedů herečka, zpěvačka a aktivistka Jana Yngland Hrušková. „Je to pořád ten stejný mustr. Migrant začne obtěžovat své okolí, je policejně znám. Ale nejdříve se musí stát něco příšerného, aby policie začala jednat. Německé soudnictví nemá čas a kapacity řešit tyto problémy. Nejsou soudci, nejsou prostě lidi. Na co tam kapacity jsou, to je pronásledování pravičáků, patriotů a aktivistů. Nebo těch, kteří nechtějí platit poplatky za prolhanou TV,“ dodává.

Krajanka Yngland Hrušková z Německa: Některé ženy už raději po 18. hodině nevycházejí. Denně je někdo znásilněn, policie nezvládá
Foto: archiv J.Y. Hrušková
Popisek: Jana Yngland Hrušková, herečka, aktivistka
Německem otřásl útok na nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem, kde Eritrejec hodil ženu a dítě (které nepřežilo) pod vlak. Co si o tom myslí lidé? Bojí se o svoji bezpečnost? (Navíc to není jediný podobný případ.)
 
Mnoho lidí, hlavně žen a dětí, nevychází po 18. hodině ven. Naopak lidé, kteří se podílejí na pašování lidí a na celé mašinerii ilegální migrace, ti samozřejmě šíří zdání, že se vlastně nic neděje. Nyní vlaky vjíždějí do metra a vlakových nádraží opravdu krokem. Jak dlouho toto opatření zůstane v platnosti? To je dobrá otázka.

 
Ač událostí žilo celé Německo, například švýcarský komentátor listu Neue Zürcher Zeitung Benedickt Neff se podivuje nad tím, že některé servery tuto událost zařadily až na konec zpravodajství, jako by šlo o marginálii. Máte podobnou zkušenost? 

Například konkrétně Der Deutschlandfunk prohlásil, že jednotlivé kriminální činy nehrají takovou roli, aby se dostaly do celostátního vysílání. To prohlásili k případu zabití mečem člověka na ulici ve Stuttgartu. Takovouto politiku mají média. Těmto činům ilegálních migrantů nepřikládají žádnou důležitost. Nebýt internetu, tak se o tom mimo region asi nikdo nedozví. To stejné by bylo s vraždou osmiletého chlapce ve Frankfurtu. Proto buďme rádi, že existuje internet a i Facebook. Je to vlastně skoro stejné jako s tím znásilněním české dívky ilegálním migrantem. Nebýt pana Okamury, který o tom napsal na Instagramu a na Facebooku, tak by se naše média o tom pravděpodobně taky nezmínila.
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pět procent na obranu? Staneme se „velkokrmelcem“ nejen Evropy. Počty historika Fidlera

4:44 Pět procent na obranu? Staneme se „velkokrmelcem“ nejen Evropy. Počty historika Fidlera

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Z oněch 20 % státního rozpočtu odteče dosti vysoká částka do zahraničí. Toto …