Králíkárny, jak jim říkal Havel, dnes stojí pět milionů. „Disident“ Svěrák, haha. V čem je líp? ptá se Ivan Vyskočil

16.08.2020 8:10 | Zprávy

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Vysmívané „králičí“ byty, velké přehrady, fungující průmysl, armáda... Ivan Vyskočil se v dnešním Nedělním ránu zamýšlí nad tím, jestli bylo před rokem 1989 skutečně všechno tak špatné. „Opravdu asi nebylo tak zle, jak nás dnes přesvědčuje pan Svěrák. Ten ‚neohrožený‘ bojovník se až teď v demokracii pere jak lev ‚za demokracii‘?“ říká Ivan Vyskočil. A dodává: „Vesničko má středisková není zrovna ukázkou jeho ‚disidentství‘.“ Žasne nad „kravskými nápady“ z EU i nad pohledem některých mladých na svět. Komentuje i letošní plavbu Pride Parade. Přečtěte si, co v tomto kontextu říká na adresu primátora Hřiba.

Králíkárny, jak jim říkal Havel, dnes stojí pět milionů. „Disident“ Svěrák, haha. V čem je líp? ptá se Ivan Vyskočil
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herec Ivan Vyskočil

„Až příliš často zaslechnu povzdech: ‚Jó, za komunistů to bylo lepší!‘ Jsem z takové, jak se tehdy říkalo, „reakcionářské‘ rodiny. Už několikrát jsem psal, že jsem v těch ožehavých padesátých letech nebyl ani v Pionýru. Moc jsem neměl žádné přesvědčení, ale v domácím ovzduší, které u nás panovalo, mě ani nenapadlo navrhnout vstup do Pionýra. Ani později jsem nebyl žádný odbojář, disident a partyzán. To ani v dobách totáče a ani potom,“ začíná dnešní Nedělní ráno Ivan Vyskočil.

Vysmívané sídlištní králíkárny? Zkuste sehnat pod 5 milionů!

„Tak to se mnou šlo celý život až do toho kritického roku 90. Oběti komunismu a stateční odbojáři se v tom roce rodili jako houby po dešti. Hlavně z těch, co cestou do OF zahodili stranickou legitimaci. Konečně dodnes je těchto ‚hrdinů‘ všude plno. Ale přes ten svůj tzv. reakcionářský původ nebudu tvrdit, že všechno bylo špatně. Naopak, mnoho věcí bylo opravdu lepších, než dnes,“ krčí rameny Ivan Vyskočil a dává příklad.

„Vezměte si jen ty vysmívané sídlištní králikárny. Zkuste dnes sehnat takový králičí byt na sídlišti za méně než 5 milionů. Byla tady spousta věcí, které tu dnes nejsou. Copak se za těch třicet ‚vítězných let‘ vybudovala nějaká velká stavba? Nebýt soudruhů, tak bychom asi v dobách sucha dnes plakali. Kolik se vybudovalo velkých přehrad, elektrárny, školy, průmysl fungoval a prodával a vyvážel do mnoha zemí. Zemědělci, přes ten vždy opěvovaný ‚boj o zrno‘, měli nárok na dovolenou,“ pokyvuje herec a zamýšlí se.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Bc. Tomáš Kubín byl položen dotaz

Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko

Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foldyna si četl Koudelkovu zprávu: Groteska, slátanina

11:42 Foldyna si četl Koudelkovu zprávu: Groteska, slátanina

Úřad vedený magorem ale, vcelku logicky, může generovat pouze magorské výstupy, řekl pro Parlamentní…