Lidovec Benešík: Babiš neúspěchy hází na ostatní a úspěchy si přivlastňuje. To umí výborně. Ale projeďte se po D1

02.07.2018 10:54 | Zprávy

ROZHOVOR „Schopnost Andreje Babiše socializovat a posunovat nezdary na ostatní a přivlastňovat si jiné vlastní úspěchy je opravdu naprosto famózní. Poměrně často jsme to zažívali,“ vzpomínal v rozhovoru na minulou vládní koalici šéf evropského výboru Sněmovny a místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík. V samostatné České republice jsme podle něj neměli horší vládu ohledně staveb v dopravní infrastruktuře, ale Babiš si stále vystačí s tvrzením, jak vše zrychlí a zlepší. „Ale projeďte se po dálnici D1,“ vyzval Benešík.

Lidovec Benešík: Babiš neúspěchy hází na ostatní a úspěchy si přivlastňuje. To umí výborně. Ale projeďte se po D1
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ondřej Benešík a Cyril Svoboda

V posledních dnech již tradiční otázka na začátek. Česká republika má novou vládu, zatím ještě bez důvěry. Čekal jste, že dopadne koaliční trojice hnutí ANO, ČSSD a KSČM?

Myslím, že k tomu vlastně směřovali, takže překvapivé to není, ale z logiky věci s takovou vládou nesouhlasím už kvůli jejímu půdorysu. Není to vláda, kterou bych chtěl podpořit a mám dojem, že je ideologicky velmi rozplizlá, ale koneckonců zase hnutí ANO není tak pevně ukotvené, takže v mnoha věcech je velmi flexibilní. Není vládou, kterou bych uměl podpořit, ale pokud Andrej Babiš nebyl schopen ustoupit a strany chtějí trestně stíhaného premiéra, ať ho tedy mají.

Hodně se mluví kolem účasti komunistů ve vládě. Někdo to považuje za tristní po revoluci v roce 1989, jiní to nevidí jako problém s tím, že komunistická strana už dávno není tím, čím bývala. Co vy na to?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …