Martin Konvička z těžce zkoušeného Řecka: EU je nepřítel. Rozváží po Evropě rozvrat. Jako nacisté v roce 1940. Jednou je tam možná usmaží ve vlastních kancelářích

02.07.2017 6:43

ROZHOVOR Místo židovské otázky tu máme otázku evropskou. Tak vidí současnou situaci v Evropě protiislámský aktivista Martin Konvička. Podle jeho slov si vůdčí němečtí a francouzští politici myslí, že se píše rok 1940 a oni ovládají východ Evropy. Současnou situaci považuje za důsledek politické hlouposti a tvrdí, že Francouzi rezignovali na svoji etnicitu a stávají se otroky. Z Řecka, kde se momentálně nachází, také komentoval dění v české vládě. Bohuslav Sobotka se prý mohl stát hrdinou, ale vybral si špatně a je politickou mrtvolou.

Martin Konvička z těžce zkoušeného Řecka: EU je nepřítel. Rozváží po Evropě rozvrat. Jako nacisté v roce 1940. Jednou je tam možná usmaží ve vlastních kancelářích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Konvička na své akci "s humorem do Mekky" - proti terorismu a za demokracii před velvyslanectvím Saúdské Arábie
reklama

Naplňují se vaše slova o migraci? Zastaví se někdy?

Migrace se nezastaví, byť nabrala jiné směry než dříve. Balkánská trasa je zablokována, ale jiná je v provozu. Zároveň vidíme naprosto nesmyslné postoje toho, čemu se říká vedení Evropské unie neboli Bruselu. Stále tlačí na imigrační kvóty, které, jak vývoj ukázal, jsou absolutně anachronické. Také vidíme, že někteří západoevropští politici, kteří zcela ztratili kontakt s realitou, se snaží umístění migrantů do východní Evropy prosadit za každou cenu. Trestání zemí Visegrádské čtyřky, stále drzejší prohlášení od vůdčích německých a francouzských politiků. Myslí si, že se píše rok 1940 a oni ovládají východní část Evropy. Místo židovské otázky tu máme otázku evropskou.

Jak se tedy díváte na sankce, které nám kvůli nedodržení kvót hrozí? 

Dívám se na ně jako na logický důsledek naší politické nepředvídavosti a hlouposti. V době, kdy Česká republika vstoupila do Evropské unie, tak tu byly signály o centralizaci a rostoucím poroučení z centra slabším zemím. Na začátku byly signály, že dotace budou používány jako politický nástroj. Nereagovali jsme na první, ani druhé signály – a nyní se k nám Brusel snaží chovat jako k nějakému protektorátu. Nepřekvapuje mě to, ale jedinou možnou reakcí východních vlád je sejít se na uzavřenějším summitu, podat si ruce a oznámit, že z Evropské unie vystupujeme a sankce vracíme. Správou reakcí by bylo uzavření Evropského domu v Jungmannově ulici v Praze a jeho vymístění do odvolání všech sankcí. 

Jste pro referendum o vystoupení z Evropské unie?

Referendum je v podstatě jedinou možností a je namístě, protože Evropská unie se stala nepřítelem. Je politikou Evropské unie – ta nedělá nic jiného – že se snaží antibezpečnost, nepokoje, sociální a bezpečnostní rozvrat exportovat do východoevropských zemí, a tím je v podstatě zničit. Ruku v ruce s tím pěstuje genderové podmínky – transfery peněz jen k části elit proto, aby držely s Unií a Bruselem, abychom si vystoupení nedokázali představit. Masivní uplácení části vzdělaných lidí, kterými se Evropská unie snaží získat vliv ve společnosti. Ničení zemí uplácením, aby elity „neviděly“ likvidaci tržních podmínek. Řekl bych, že od politiky nacistického Německa se liší jen tím, že oni měli za cíl zničení Židů, tady jde o zničení Evropanů. Nevidím v tom rozdíl.

Kdo za to nese zodpovědnost?

Největší zodpovědnost nesou všechny takzvané mainstreamové strany, které kandidovaly ve volbách v roce 2013, včetně ODS, TOP 09, a zavedené vládní strany. Ruku v ruce jako jeden muž. Už tehdy byl vývoj věcí předvídatelný a strany se tomuto tématu v debatách vyhýbaly, dělaly, že problém neexistuje. Když půjdeme časem zpět, zodpovědnost nese také vládní koalice. Sobotka byl už za svou kolaborantskou politiku potrestán, karma ho dohnala a mockrát jsem psal, že je mi ho lidsky líto. Mohl se celé čtyři roky přidat k polské vládě, stát se hrdinou a vyhrát volby. Vybral si a stal se paroháčem a politickou mrtvolou. Andrej Babiš a hnutí ANO je napojené na dotace a doufají, že z Evropské unie ještě něco málo vyrazí. Politicky nese stejnou zodpovědnost.

Je Sobotkův odchod vázán s obsazením postu v Evropské unii? Může to být důvod, proč prohlašuje, že Česká republika by měla přijmout euro?

Začneme teplým místečkem v Bruselu. Opravdu, opravdu mu to přeji, protože Brusel je jedno z měst, kde konflikt civilizací vypukne v té nejhorší formě. A není vyloučeno, že se úředníci usmaží ve slavných domech, vypukne pouliční boj, někdo naruší klimatizaci. Jen ať si tam jede, ať je mu jeho židle co nejvíce horká. Co se týká eura, tak ve chvíli, kdy se západní Evropa hroutí, kdy prakticky všechny země eurozóny mají obrovské problémy, když víme, co udělalo přijetí eura s ekonomikou Řecka, Španělska, Portugalska a dalšími, je to varování. Takové výroky nejsou jen šílenstvím, to je zločin.

Řecko je krásná země a rodná vlast mé matky. Všichni vědí, že celá vlast se už pět let hledá, znechucení lidí, potýkání se strukturální krizí, která je způsobena přijetím eura jakož i čerpáním obrovských dotací z Evropské unie, jež museli profinancovat a na kofinancování si museli brát půjčky v eurech. Každý je tu zadlužen. Země, kde kafe v hospodě s ubytováním, večeře i chleba jsou skoro stejně drahé v eurech jako v Německu, ne-li dražší. Je to bizarní, byli jsme zvyklí ze zkušeností, že ekonomicky slabé země jsou pro turisty lacinější, protože devalvací běžně spravovaly měnu, aby byly konkurenceschopné. Já tu teď vidím poloprázdná letoviska, protože Řecko je pro Západoevropany i Středoevropany příliš drahé. Pivo tu stojí čtyři a půl eura, což je cena jako v Německu. To svědčí o nesmyslné fiskální politice navázané na euro.

Kdykoliv se Řecko ocitlo v problémech, devalvovalo měnu, zlevnilo ceny, což mělo vliv na růst turistů i investorů, což zase ekonomický propad vyrovnalo. Řecko, Itálie, Španělsko, Francie to dělat nemohou, a tak se potácejí v bahně. Sobotka už není premiér, ale za podporu přijetí eura by zasloužil ještě jedny parohy. 

Souhlasíte s prohlášeními, že co se týká muslimů, je západní Evropa už ztracená a my bychom měli zachovat alespoň identitu obyvatel v té východní? 

My nejenom, že bychom měli, my to musíme udělat. Západní Evropa by nemusela být ztracena, kdyby se k nástupu islámu chlapsky postavila, protože třeba v Indii je muslimská menšina stejně početná, v Rusku stejně tak a obě země jaksi asertivně drží radikální islám v koutě. Nevítězí nad ním, situaci není dobrá, ale drží ho v šachu. To, co ukázala západní Evropa po posledních volbách zejména prezidentských i parlamentních ve Francii, je jasný důkaz, že se obyvatelstvo rozhodlo smířlivě podvolit a za pár měsíců či let to zabalit. Na francouzských volbách je snad ještě horší skutečnost, že více než padesát procent lidí vůbec nešlo k volbám. Rezignovali na svoji etnicitu jako občané, stávají se otroky a zříkají se práv.

Západní civilizace toho dala světu hodně a i lidem v Československu. Ti, kdo to zažili, vzpomínají, jako moc chtěli do západní Evropy. Mladí věděli, že se s komunisty nikdy nepodíváme do Francie; a pak šťastni nasávali západní kulturu, od které byli odstřiženi a která nyní dobrovolně kapituluje. Že západ dobrovolně kapituluje, je jedna věc; to, že se zřekneme našich snů a kapitulujeme s ním, je naše zodpovědnost. Jsme zodpovědní za zachování evropských hodnot, tolerance, smyslu pro humor, taneční zábavy, rockových koncertů a podobně. Musíme to uchovat a nemůžeme za to, že v Paříži někdo dostal kapavku. Existuje historický precedens rozdělení Římské říše na západní a východní část, kdy se jedna část rozvíjela tisíc let. Rozvíjet západní civilizaci není špatný poltický program. 

Kde tedy vidíte budoucnost České republiky? Ve Visegrádské čtyřce? NATO?

Především nevím, proč bychom se měli k někomu připojovat. Švýcarsko existuje samo, islám se k němu nepřipojuje a existuje. Samozřejmě geopoliticky je V4 plus postkomunistické země logická volba. Všichni jsme snili o sjednocené Evropě a být součástí Západu. Nás všechny Západ zklamal, vidíme, kam to dotáhl. Proč tedy neudělat lepší Západ, vlastní? Ta potřeba tu existuje a země od Bulharska až po Finsko tvoří hájitelný, strategicky funkční geopolitický celek. Chtě nechtě s Poláky a Estonci máme více společného než s Francouzi, Španěli či Brity. Nalhávat si, že jsme Západoevropané, je nesmysl. Být jimi znamená nechat si dobrovolně znásilňovat dcery, střílet po synech, a když do lidí na koncertě vjede dodávka, tak se semknout.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Zuzana Koulová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výrobce alkoholu a teď i dezinfekce: Kdyby před dvěma měsíci vláda řekla, že zavře hospody, tak ji všichni peskují. A teď je každý chytrý!

21:50 Výrobce alkoholu a teď i dezinfekce: Kdyby před dvěma měsíci vláda řekla, že zavře hospody, tak ji všichni peskují. A teď je každý chytrý!

ROZHOVOR „Museli jsme získat mnoho kulatých razítek, abychom mohli vyrábět mimo například našeho tra…