Místostarosta Prahy 1: Odpovědnost za rušení nočního klidu v krátkodobě pronajímaných bytech ponese nově také ubytovatel

23.07.2019 19:09 | Zprávy

ROZHOVOR „Určitě se nesmíříme s rušením nočního klidu přímo v sousedních bytech, krátkodobě pronajímaných. Našli jsme způsob, jak nepostihovat pouze hlučící hosty, ale zejména jejich ubytovatele. To je nové. Sami ubytovatelé musí ve vlastním zájmu začít dbát o to, aby se jejich hosté nedopouštěli přestupků,“ řekl pro ParlamentníListy.cz místostarosta Prahy 1 Pavel Nazarský.

Místostarosta Prahy 1: Odpovědnost za rušení nočního klidu v krátkodobě pronajímaných bytech ponese nově také ubytovatel
Foto: Archiv PN
Popisek: Místostarosta Prahy 1 Pavel Nazarský (Piráti)
Jaké jsou vůbec pravomoci radnice zasáhnout do situace v krátkodobém pronajímání bytů?
 
Zastupitelstvo MČ Praha 1 na svém dubnovém zasedání jednomyslně přijalo usnesení, že provozování krátkodobých pronájmů považuje za nežádoucí a nejspíš i protiprávní. Ministerstvo pro místní rozvoj naopak prosazuje legalizaci poskytování krátkodobých ubytování v bytech, což se v současnosti děje. Pronajímatelé mají povinnost přihlásit živnost a označit byt jako provozovnu.
 
Pomáhají vám sami občané, kteří jsou postiženi tímto jevem? Spolupracujete se skupinami a jednotlivci?
 
Vznikla „Iniciativa za snesitelné bydlení“, která sdružuje domy SVJ. Iniciativa mapuje zejména škody páchané ubytovanými hosty na společném majetku a rušení nočního klidu. Řeší ale i další otázky, jako je odpadové hospodářství apod. Hledá cesty, jak tomuto stavu čelit. Nejvýznamnější byla jejich iniciativa na půdě Senátu. S iniciativou jsme v kontaktu a problematiku pravidelně konzultujeme.
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…