Neziskovky? Udělám pořádek! říká Schillerová. A popsala scénu s Babišem

07.11.2019 12:45 | Zprávy
autor: Radim Panenka

ROZHOVOR Za minulého režimu lépe nebylo. Ani materiálně, ani z hlediska běžného občanského života. ParlamentnímListům.cz to řekla vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová. Dále promluvila o tom, jak vláda „řízne“ do netransparentního dotování neziskových organizací ze státního rozpočtu. Schillerová dle svých slov vymyslela systém, který do všecho vnese řád. „Panoval v tom chaos, bylo to naprosto tristní,“ řekla.

Neziskovky? Udělám pořádek! říká Schillerová. A popsala scénu s Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová, místopředsedkyně vlády a ministryně financí

Paní ministryně, připomínáme si 30 let o pádu komunismu. Podle některých průzkumů je stále vysoké číslo lidí, kteří jsou přesvědčeni, že se před listopadem 1989 žilo lépe. Jak si to vysvětlujete?

Ten průzkum jsem neviděla a neznám, jak se která struktura lidí vyjadřovala. Nechci ale nic zpochybňovat. Budu mluvit sama za sebe. Jsem z generace, která byla v roce 1989 dospělá, narodilo se mi v tom roce druhé dítě. Tu dobu si tedy trochu pamatuji, vím, že jsme nemohli cestovat, svobodně se vyjadřovat a dělat celou řadu věcí. Rozhodně tehdy nebylo lépe. Z hlediska hodnot jako je svoboda slova, možnost volného cestování, ekonomická svoboda, svoboda podnikání, nic z toho nebylo. Stačí tyto hodnoty sečíst a podtrhnout a je jasné, že před rokem 1989 nebylo lépe. Teď žijeme v krásné, svobodné zemi, kde si každý může říkat a dělat co chce, může se svobodně rozhodovat. Tyto hodnoty nelze ničím nahradit. Teď se máme dobře.

Ptáte-li se mě jako ministryně financí, pak, co se týče ekonomiky, také nebylo lépe. Ekonomika nám teď šlape, nebo se podívejte, o kolik za posledních deset let vzrostla průměrná mzda, zhruba o 35 procent. Máme nejnižší nezaměstnanost. Lépe prostě nebylo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

„Mnoho povyku pro nic,“ komentuje „křik“ kolem koncesionářských poplatků europoslankyně Kateřina Kon…